Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van bármilyen esélyem is...

Van bármilyen esélyem is állatorvosi szakon, ha nem igazán bírom a boncolást, az ereket meg ilyesmit? Ezekhez hozzá lehet szokni, vagy inkább mondjak le erről a szakról emiatt?

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is mit jelent az, hogy nem igazán bírod? Ha vért látsz fintorogsz, mert ha csak ennyi, akkor viszonylag könnyű hozzászokni. Ha viszont hánysz, elájulsz, akkor már sokkal sokkal nehezebb lesz megszokni.

Ha az enyhe viszolygás kategóriába tartozol, akkor emiatt ne mondj le az álmodról. Ha pedig az erős undorodás kategóriába, akkor inkább gondold át.

2017. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Állítólag hozzá lehet szokni. Orvos ismerős mondta, hogy az első bonctan vagy milyen órán az évfolyam fele elájult, félév végére két belezés között meguzsonnáztak.
2017. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit érdemes tudni, hogy állatorvosin csak fagyasztják a tetemeket és rohadt büdös amikor kienged és elkezded boncolni. De viszonylag könnyen hozzászoksz a dögszaghoz :)
2017. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Állatorvostan hallgató vagyok. A boncolás az egy olyan dolog, ami nem csak az első 1,5 évedet kíséri végig, ameddig van anatómia előadás, hanem később is pl. kórbonctanon.

Konkrétan melyik része az, amit nem bírsz? Inkább a szagok, a látvány, vagy a benned lévő érzések miatt?

Minden héten van boncolás az anatgyakon, első félévben is így volt a harmadik hónaptól kezdve (előtte csonttan van, abban nincs semmi boncolás). Mivel nekem volt lehetőségem felvételi előtt részt venni egy kutyaboncoláson, ezért tudtam, hogy kb mire számítsak.

A szagok nem elviselhetetlenek (általában, de néha meg tudja csapni az embert), de elsőre lehet, hogy valakinek erős.

A látvány (erős túlzással) kb ugyan olyan mindig, mert megnyúzva látjuk a kutya nagy részét, ami szerintem sokat könnyít rajta sok embernek, mert nincs az, hogy "jaj, ez a pont olyan, mint az én kutyám! :'( ".

Szerintem hozzá lehet szokni, de tény, hogy ez ember függő (mondjuk mondtad, hogy nem bírod az ereket, márpedig az egy elég fontos rész, és nem lehet megúszni boncolás nélkül). Második félévben már semmi különös érzés nincs az emberben, teljesen normális lesz.

Ha van lehetőséged, akkor előtte próbálj valahogy elmenni egy ilyen boncolásra (az ember boncolás nem ugyan olyan, nekem az sokkal "nehezebb volt lélekben"), hogy ne az első boncolós gyakon jöjj rá, hogy nem fogod kibírni.

Remélem tudtam segíteni, én csak ajánlani tudom ezt az egyetemet. :)

2017. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!