Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi vagy corvinus?...

Állatorvosi vagy corvinus? Tudnátok segíteni, elsősorban olyanok, akik ezekre az egyetemekre járnak

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 11. osztályos gimnazista. VIdám, pörgős személyiségem van, jól kijövök mindenkivel, és mindenem a sport. Könnyen tanulok, már 3 nyelven beszélek, most tanulom negyediknek a franciát. Nagyon szeretem az állatokat, van egy kutyám, akivel futok, meg iskolába járok, amig volt rá pénz addig lovagolni is jártam. Kedvenc tárgyaim a töri, matek, biosz, és legnagyobb vágyam, hogy legyenek lovaim és beutazhassam a világot. Tavaly eldöntöttem, hogy állatorvos szeretnék lenni, mert ha valakik, akkor az állatok tényleg hálásak és ártatlanok.

És itt jön ami hátráltat, akadályoz és kétségeket vet fel bennem. Apa a Corvinuson csinálja éppen az Msc-t, és látja, hogy milyen sok lány van ott, akik alig idősebbek nálam, hogy mennyi külföldi diák tanul ott, és hogy mennyi lehetőség van ezen az egyetemen. Csak azt látja, hogy aki a Corvinuson végez, annak utána marha jó állása lesz és sokat keres, utazhat. És hogy ez nem egy nehéz egyetem, nem kell sokat tanulni, és gyakorlatias a képzése, így ezt találja nekem ideálisnak. Egyáltalán nem támogatja az állatorvosit, szerinte nem nekem való, mert én szinte sosem tanulok, mindig elsportolom vagy elszórakozom az időt, hiába van 4,9es átlagom, az csak azt mutatja hogy jó a rövid távu meróriám a suliban, és hogy én nem tudnék ott ülni napi 3-4 órát az egyetemen és magolni. Valamint, a kedvence, hogy nekünk nincs pénzünk, ő nem tud majd nekem praxist vásárolni, és ha véletlenül mégis állatorvos leszek, akkor majd bruttó 200ezer forintért robotolhatok, lemondhatók az új-zélandi áloméletemről és a mexikói útiterveimről. Szerinte nekem olyan való, mint a corvinus, mert oda nem tárgyi tudás kell, hanem készségek, ami nekem megvan, meg nyelvtudás, ami megint megy, és sok pénzt kereshetek vele. Valahányszor megyek a kémia tanáromhoz, amit persze nem ő fizet, mindig kapom a megjegyzést hogy feleslegesen megyek.

A kedvéért vlgigböngésztem a corvinus honlapját, csak hogy ne mondhassa, hogy meg sem néztem, a nemzetközi gazdálkodás angol nyelven, meg a turizmus úgy érdekesnek hangzik, de hogy utána milyen a munka arról semmit sem irtak. És rengetegen tanulnak ilyen szakokon, nyelvvizsgája mindnek van, telítettnek látom, és fogalmam sincs, hogy ilyen pályán hogy lehet kiemelkedni a többi közül.

Ma ott voltunk a corvinuson, mert elkísértem a vizsgára. Ne vegye semelyik corvinusos sem magára, aki ezt esetleg olvassa, de nekem nem tetszeta corvinus. a narancssárga szín taszító, és a régi épületben undorítóak a wc-k. szinte csak lányokat láttam ott, fiút kb 4et úgy 30 lány mellett, és az összes lány ilyen cicababa volt.

Én nem hiszem, hogy az állatorvos rosszul keres, főleg, ha valaki jó. Először engem az inspirált, hogy a natgeon láttam az állatorvosokat, akik a kenyai rezervátumban dolgoztak. Persze, nem jut oda mindenki, de nem lehetetlen. Én rengeteg lehetőséget látok benne, találtam a neten egy magyar állatorvost az egyik taiwanni kórházban is. Apa azonban makacsul kitart a saját álláspontja mellett. Semmivel sem tudom meggyőzni, hogy én akkor is egy vet akarok lenni, és nem valami multinál lenni egy a sok lánccszem közül és ülni egész nap egy irodában.

Tényleg rosszul keres az állatorvos és nehéz elhelyezkedni? Állatorvosi Egyetem mellett nem tudnék sportolni?

Milyen a corvinus? Hogy néznek ki utána a munkák? Mert arról nekem senki nem tud beszélni, hogy mit csinál gyakorlatban az, aki a nemzetközi gazdálkodást végezte.Azért lenne fontos, mert 2. helyre ezt kell bejelölnöm, hogy ha (márpedig apa szerint) nem veszenek fel az állatorvosira, akkor ide kerüljek.

Kérlek, válaszoljatok, nagyon nagyra értékelném, köszönöm!


2017. jan. 7. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok se corvinusos, se állatorvos, de szerintem mindenképpen az állatorvosit válaszd, nyilvánvaló, hogy ezt szeretnéd csinálni, és az, hogy nem tanulsz folyton az iskolába, nem jelenti azt, hogy soha nem tudsz majd tanulási rutint kialakítani akkor se, ha tényleg szükséged lesz rá. Napi egy óra sport szerintem minden egyetem mellé befér, és állatorvos nem csak megvásárolt praxisban dolgozhat, egy csomó lehetősége van. Ha ilyen jól beszélsz nyelveket, szerintem semmi akadálya nem lesz annak, hogy külföldre is kimenj vele. Apád lehet, hogy jót akar neked, de ebben a helyzetben borzalmas a viselkedése, sok kitartást kívánok neked hozzá és a felvételihez is.
2017. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Én Corvinusos vagyok és megértem a helyzeted mert ezt a szakot amin vagyok nem fogadták nálam sem kitörő örömmel kezdetben, de később belátták hogy az én életem és én fogok megélni (vagy nem megélni) a diplomámból. A Corvinusos (és alapjáraton a gazdasági) diplomákkal több helyre tudsz jelentkezni dolgozni mint egy állatorvosival a meglátásom szerint. Régebben én is állatorvos akartam lenni, pont amiatt amiket leírtál :) de rá kellett jönnöm hogy éppen a leírt indokok miatt nem tudnék kezelni egy bántalmazott/elgázolt állatot érzelmek nélkül, de kétségtelenül egy nagyon becsülendő dolog hogy erre tennéd fel az életed. Egyébként mi fiúk valóban kevesebben vagyunk, nem csak a Corvinuson hanem az egész felsőoktatásban, de ez ne riasszon el mert azért nincsenek olyan arányban többen a lányok mint ahogy te írtad, ráadásul ha tegnap voltatok bent akkor az szombat volt, szombaton pedig elég kevés alapképzéses van benn, kivéve a könyvtárban úgyhogy ez nem mérvadó. :) Én azt gondolom hogy a te életed és azt a helyet kell választanod amelyiket te akarod. Ha esetleg van valamilyen egyéb kérdésed az egyetemmel kapcsolatban, akkor írj nyugodtan.
2017. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosira járok. Ha jól osztod be az idődet akkor bőven bele fog férni a sport, én is járok majdnem minden nap edzésre. Egyébként az egyetemen több a külföldi hallgató mint a magyar és számos lehetőség van itt is, több program keretein belül ki lehet menni külföldre tanulni.

Én az javaslom, hogy azt tanuld ami érdekel, amit szeretsz és amivel a jövőben foglalkozni szeretnél, a többi majd kialakul, nem érdemes előre ráparázni a dolgokra.

2017. jan. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező..a kémiát nem igazán említetted, anélkül pedig nem igazán tudsz még csak bejutni sem az állatorvosira.
2017. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
93%

Szia!

Tyűűűha, nem semmi. Nem irigyellek.

Én az állatorvosira járok, és habár a családom sosem állatorvosnak képzelt el, mindig is támogattak az álmom megvalósításában. Olyan sok mindent csinálnék szívesen, de ez az első számú, ami szívben is a legközelebb van hozzám, és amit a legrégebbóta dédelgetek.

Szerintem a legfontosabb, hogy azt csináld, amihez a szíved húz! Lehet, hogy ez klisésen hangzik, de ez az élet értelme. A legjobb barátaim BME-sek, és habár többen is közülük megye-kiválóságai meg a gimi legjobbjai voltak, tényleg, zsenkiknek nevezném őket, rettenetes, mit csinál velük az egyetem. Megnyyomorgatják őket, kiverik bellük a lelket. Minden napjuk robot. Ilyenkor mindig hálás vagyok az égnek, hogy nekem sikerült, eljutottam az álmom kapujába, és habár többnyire azt csinálom és tanulom, amit szeretek, minden nap ott van a motiváció az egyetemen az orrom előtt és tényleg, összességében nagyon szeretem, azért látom, hogy nagyon nehéz ennek a kapunka a küszöbét átlépni....

Olyan sok mindent mondanék, de nem akarok regényt írni.

Hidd el, előbb-utóbb rájössz, hogy az életben az élmények a legfontosabbak, és nincs annál jobb, mintha azt csinálod, az a munkád, amit igazán szeretnél! Lehet félmilliós fizud és villád Budán a corvinus után (azért valljuk be, ez sem az átlagra jellemző), mint amit apud is elképzel neked, de soha, sohasohasoha sem fogod úgy élvezni az életed, mintha állatokat gyógyíthatnál.

Itt illik megemlítenem, hogy az állatorvoslás azért nem csak arról szól, hogy kiskutyákat mentünk. Vagy a szavannán rinocéroszokat oltunk. Ezt azért mondom, mert a "láttam-a-natgeón-ezt-meg-azt" álomkép nagyon sokunk szeme előtt lebeg, amikor idejön az állatorvosira. Még most is. Bennem is ez az ultimate álomkép él. Szóval csak azt akarom mondani, hogy ez csak egy nagyon pici századának sikerül a végzett állatorvosok közül. Magyarországon sokkal nagyobb szükség van hatósági állatorvosra, NÉBIH-emberekre, telepi orvosokra. Túl van telítve az ország a kisállatosokkal, és valljuk be, a képzés sem igazán az egzotikus, állatkerti állatokra koncentrál.

Nem könnyű kezdő állatorvonak lenni; a nyári gyakorlat alatt egy másfél éve végzett dokinénihez szegődtem, aki hatósági, telepi (az ország egyik legnagyobb szarvasmarhatelepén) és emellett még kiszálló kisállatorvos is. Azért nagyon kemény ez, reggel hattól este kilencig nincs megállás. Elindulni elég nehéz, de az idő, kitartás és tudni akarás előbb-utóbb úgy is segít elérni az álmainkat.

Szuper, hogy ilyen fantasztikus nyelvtudásod van, a magabiztosság, nyitottság és talpraesettség mellett ez az egyik legfontosabb! Az állatorvosihoz emellé még szorgalom kell, és kész.

Bevallom, és nem akarom a corvinusokat megbántani, de nálunk amolyan vicc emlegetni a Corvinust. Nálunk egy nap annyi óra van, mint a corvinus egyes szakjain egy héten. Igen, reggel nyolctól este negyed tízig is előfordult már, egyhuzamban, több félévben is volt rá példa. Az, ha nyolctól ötig van órád és gyakod, már áldásnak számít. Elhiszem, biztos A Corvinuson is sok erő kell és nem könnyű, de ezt csak azért mondom, mert azért az állatorvosin nem napi 3-4 órát ülsz a suliban, minimum nyolcat, és utána otthon is még vagy hármat, főleg harmadévtől kezdve (az első év so-so, de még buli). Ugyanez igaz a sportra. Én is nagyon szeretek mozogni, meg egy ezer más dolgot csinálni, de a suli alatt igazából nem volt időm egyikre se nagyon. Erre készülj fel, nagy áldozatokkal jár, ha szeretne bentmaradni az ember. Mert ez a furfangosabb része, habár nem olyan nehéz teljesíteni ezt sem. Ami mg az utazós részét illeti, hát, állatorvosi szakma mellett nem tudom, hogy lehet beilleszteni ezt a részt is, max ha összekötöd a kettőt, de semmi sem lehetetlen.

Egy kedves ismerősöm nemrég végzett, baromfi-orvosnak ment, imádja; kevés baromfis van az országban. Neki 300 ezres kezdőfizetést kínáltak. Ez egy szélsőséges példa, nyilván nem ez az átlageset. Tényleg nagyjából 200 ezer körül kezdik a legtöbben. De idővel, ha jól csinálja az ember, gondolom, megtérül. Elhelyezkedni sem olyan nehéz. (Javítson ki egy fiatal kolléga, ha tévedek!)

Záró gondolataim. A BME-re járó, fentebb említett barátaim közül az egyikük nagy lovas volt világéletében. Ugyanakkor már tizediktől tudta, hogy ő a kémáival szeretne foglalkozni. Sziporkázott, most végzős BsC vegyészmérnökin. Nem sokat van időnk találkozni a suli mellett, de egyszer eljött hozzánk, és irigykedve nézte, hogy nálunk előfordul, hogy túrabakancsban jár az ember az egyetemre! Náluk ezzel szemben mindenki öltöny, aktatáska.... És hogy annyira furán érzi magát, mert senkiről sem tud, aki a környezetében ennyire vonzódna a természethez, nemhogy a lovazáshoz. Sajog a szíve.

Én nagyon szeretem ezt a közeget, lételemem. Érzem, nem lesz könnyű dolgom, de a világért sem adnám oda semmiért ezt a létformát. Nem alszik sokat az ember, nemigazán van ideje év közben kiélni magát abban, amit szeret, bizonyos vizsgaidőszakban egyszerűen nem lehet látni a fényt az út végén, de nem lehetetlen, csak jól kell megszervezni az életed.

Azért várd meg, amíg egy végzős/végzett corvinusos is beszámol az ő szemszögéből!

De én mindenképpen arra sugallak: csináld azt, amit a szíved szeretne. Butaság lenne máshogy dönteni. Szerintem az apud is inkább boldognak szeretne látni...

2017. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokata, rengeteget segítettetek!!


Igen, tisztában vagyok vele, hogy emelt kémia érettségi kell, úgy 85%-os eredmény felett van esély egyáltalán bekerülni. Nem igazán szeretem a kémiát, valahogy annyira nem érdekel, max a szerves, de jó vagyok belőle, számolásos része legalábbis megy. Járok külön tanárhoz, aki nagyon hajt az elmélettel meg küldi a sok tesztet, szóval készülök a kémiára is, bár ebben az évben a bioszra helyezem a hangsúlyt, megpróbálok abból a lehető legtöbb dolgot megtanulni, és jövőre húzok bele a kémiába, a bioszt meg ismétlem. A felkészülésben haladok, a biokémiát meg az állattant már kivégeztem, most genetikázunk meg az embertant kezdjük el órákon. A genetika része eddig jól megy, talán egész bioszból ez megy a legjobban.

Apa meg.. hát ma jobb kedve volt, és örült amikor mutattam hogy a közép bioszom 80%os lett, meg mondta hogy keressek egy vetet és kérdezzem meg hogy nézhetném e egy napig hogy mit csinál. Szóval eléggé hangulatember lett

2017. jan. 10. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Mindenképpen állatorvosit ajánlok.


BCE-re járok, szeretném óvni a tudatlan felvételizőket, hogy az egyetem átfordult a diákokon való élősködésbe, ha hivatást akarsz ha életet akarsz, légy önmagad légy állatorvos. Ne egy másik sikertelenségén örülő közgazdász..

Itt erre képeznek minket. A legtöbb vizsgát úgy találják ki, hogy 3.-ra sikerüljön, hogy fizetned kelljen. Ide SOHA ne gyere, csak ha elakarod rontani az életed.

2017. jan. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!