Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE Informatikus könyvtáros...

ELTE Informatikus könyvtáros szakot bírnám szerintetek? (lent)

Figyelt kérdés

Kb 3-as tanuló vagyok, nem szoktam nagyon tanulni. Idén érettségizem(de van már egy 90%-os előrehozott közép szintű informatika érettségim). Szakgimnáziumba járok, ezért érettségi után maradok még a sulimba plusz 1 évet Okj-s képzésen. Matekból csinálok emelt érettségit.

Szerintetek bírnám ezt a szakot? Az ELTE-n nehezebb, mint pl. a SZTE-n?



2017. jan. 28. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az infó és a matek jól megy, nagy baj már nem lehet. Ha viszont infót tanulnék, én biztos nem egy könyvtárban akarnék dolgozni a szokásos fizetés feléért.
2017. jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos fogalmam sincs, hogy mit tanuljak. A gazdasági-és menedzsment érdekel, de oda a központi ponthatár 460.

És egy picit attól is tartok, hogy a nehezebb szakokon kibuknék, mert nem tudok olyan sokat tanulni.

2017. jan. 28. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Meg kell próbálni. Ne a ponthatár szerint válassz szakot, mert hiába van diplomád, ha nem érsz vele semmit. Ha félsz a tanulástól, de matek és az infó jól megy, végezz el egy programozó tanfolyamot. Egy év alatt, vagy akár rövidebb idő alatt is értékes tudásra tehetsz szert. Csak egy példa:

[link]

2017. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tyű, kedves utolsó! Ez elég költséges, amit küldtél. A szüleim nem fizetnek nekem a továbbtanuláskor, max kolit meg kaját. Szóval semmi fizetős szak vagy képzés nem jöhet szóba.

Egyébként az ilyen programozó meg egyéb infós szakoktól azért félek egy kicsit, mert a középszintű informatika nem egy nagy kunszt, és félnék, hogy nem bírnám az egyetemi infót.

2017. jan. 28. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, lehet pályázni tandíjkedvezményre, akár tandíjmentességre. Nincs semmi érdekeltséfgem benne, csak egy ötlet. Még mindig azt mondom, ki kell próbálni, ha érdekel valami. Ha nem megy, akkor ki kell próbálni valami mást. Nem írtad, milyen szakma megszerzésére van lehetőség a sulidban. Ha nem nagyon elvont, érdemes megcsinálni, így valami már lesz a tarsolyodban.
2017. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ügyvitelt tanulok, amit elég sok helyen elfogadnak továbbtanuláskor(pl. a gazdmen.-en is)
2017. jan. 28. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!