Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzett informatikus könyvtáro...

Végzett informatikus könyvtáros hallgatók, el tudtatok helyezkedni ezzel a szakkal?

Figyelt kérdés

2016. máj. 5. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem éppen! 25 éves végzett informatikus könyvtáros vagyok és bátran állíthatom, hogy ez egy büfészakma, nem jó semmire. Telített a szakma de nagyon. A megyémben havonta egyszer hirdetnek ilyen munkát arra meg vagy százan jelentkeznek. végzett társaim nagy része külföldön dolgozik én egy ideig könyvesboltban dolgoztam 3 hónapig majd 6 hónapig közmunkán. Most munka nélküli vagyok kb 3 hónapja és még ki tudja meddig... szakmát fogok váltani valószínűleg...
2016. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenki a maga sorsának a kovácsa.


Első, mert te nem tudtál elhelyezkedni, az nem jelenti azt, hogy másnak se sikerült. Sok ismerősöm dolgozik könyvtárban. Sikeresen elhelyezkedtek, mert jól tudtak választani gyakorlati helyet. Ha kellett, Pestre is mentek gyakszira. Olyan intézményről írtak szakdogát írni, ahova később odavették őket dolgozni, mert látták milyen ügyesek.

2016. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne higyj az előző válaszolónak! Akik elhelyezkedtek azoknak vagy protekciójuk volt vagy marha nagy mázlijuk semmi több!
2016. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem így van.

Van olyan ismerősöm, aki SENKIT nem ismert, végigcsinálta a 3 fodulós felvételit az OSZK-ban, és fölvették.

Más ismerőseim okosak voltak, tudták hol lesz nyugdíjazás. Oda bejelentkeztek szakodlgozónak. Kutattak, dolgoztak szorgalmasan, nem is volt kérdés, kit vesznek majd oda.


El lehet helyezkedni. Nem telített a szakma, főleg most, amikor nagy nyugdíjazás várható.

2016. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Saavedro ***** válasza:

Szerintem még 5 év múlva is ezt fogod írogatni, hogy 'nagy nyugdíjazás várható'. Ezek csak üres szavak.


A szakma meg évek óta telített.

2016. júl. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár már nem friss a kérdés, de azért hátha jól jön még egy válasz. :)

Ahogy én látom,a pár évvel ezelőtti helyzethez képest most kicsivel több állás van. De amúgy telített a szakma még mindíg. Valóban szinte kizárólag nyugdíjas helyére vesznek fel, már ha szerencsések annyira, hogy megmarad az álláshely.

Sokat számítanak a kapcsolatok, de azért az nem igaz, hogy csak protekcióval lehet bekerülni valahová. Szakmai gyakorlatok, diákmunka, önkéntes munka (van rá néhol lehetőség),vagy akár közmunka után lehet rá esély, hogy hívnak, ha lesz szabad állás.

Én is inf.könyvtárosként végeztem. Volt szakmai tapasztalatom is, mert az egyetem alatt is könyvtárban dolgoztam. Mégis nehéz volt a végzés után elhelyezkednem. Voltam a közmunka programban is(végzettségemnek megfelelően, tehát teljesértékű könyvtárosként dolgoztam, csak kevesebb pénzért ugye..). De a mostani állásom "rendes" álláspályázaton nyertem.

Egyébként én lebeszélnék Mindenkit, hacsak nem olyan "elvetemülten" szereti a szakmáját, hogy ezt a foglalkozást válassza. Megélni ugyanis nemigen lehet belőle, akármennyire is szép hivatás.

2016. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!