Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, ha nagy leszek?...

Mi legyek, ha nagy leszek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, továbbtanulás előtt állok (ezért is lenne fontos az irány meghatározása)...

Kitűnő tanuló vagyok (az utóbbi években több, mint tíz tantárgyi dicsérettel és nevelőtestületi dicsérettel) és sok versenyeredménnyel (majdnem minden tantárgyból). Igazából egyik tantárgyat sem utálom, és értem is őket, de a kedvenceim a nyelvek (most angolt tanulok), a matematika, a történelem, a földrajz és a nyelvtan. Az irodalmat nem annyira szeretem, viszont imádok olvasni. A központi felvételim alapján szerintem bárhova felvennének (nemcsak én gondolom így). Eddig két irányon gondolkoztunk a szüleimmel: a jogon és a pénzügyön. A jogi pályán igazából csak a nemzetközi jogász jöhet szóba, mert az ügyész és az ügyvéd tőlem nagyon távol állnak. A pénzügyi pályán pedig közgazdászra vagy hasonlóra gondolok (több ilyen ismerősöm is van, és azt mondják nekem való lenne)... Azért is lenne fontos a kérdés, mert most kellesz megjelölni az iskolákat, és ugye nem mindegy hova megyek... A segítséget előre is köszönöm! (Objektív és szubjektív válaszokat is szívesen fogadok.)



2017. jan. 29. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen korban csak nagyjából érdemes belőni, hogy milyen irányban akarsz később elhelyezkedni (pl. Gazdasági, jogi, műszaki, egészségügyi stb.) és az alapján válassz középsulit. Konkrét szakmát még nem érdemes választanod (persze gondolkodhatsz rajta), mert az még úgyis változni fog, hogy pontosan mi szeretnél lenni.


Én pénzügyön vagyok, barátnőm jogon, úgyhogy ha van kérdésed írj nyugodtan :)

2017. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot!
2017. jan. 30. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!