Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha "nagy" leszek,...

Mi legyek ha "nagy" leszek, hol és mit tanuljak majd tovább?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki azt írná, hogy senki nem tudja helyettem eldönteni, nem azt akarom, hogy helyettem döntsék el, csak szívesen olvasok tanácsokat, tapasztalatokat, véleményeket.


Igaz, még fiatal vagyok, 14 éves, még változhatnak a dolgok és még messzebb van,mikor aktuális lesz a továbbtanulás, de szeretem előre megtervezni a dolgokat vagy legalább belegondolni.

Hatodik osztályos koromig majdnem kitűnő voltam, hetedikben bekerültem egy hatosztályos gimnáziumba, akkor kicsit leromlottam, kevesebb 5-ösöm volt, de még mindig jó tanuló vagyok, minimum a 4-es átlag meg szokott lenni és összességében 4-es tanuló vagyok, de szeretnék jobban ráfeküdni a tanulásra.

Humán vagyok, a reál tárgyak nem mennek, szeretem a magyart és az angolt. Szeretek olvasni, érdekelnek a könyvkritikák is, szoktam olvasni ilyeneket, a filmek is érdekelnek, ha ráérek szívesen nézek filmeket,sorozatokat. A nyelvtan mindig tökéletesen ment, a helyesírásom is nagyon jó,voltam helyesíró versenyen is.

A zene a mindenem, szeretek énekelni, zenéthallgatni. Minden nap hallgatok zenét, sok dalt tudok kívülről, egyszerűen tényleg nagy szerepet tölt be a zene az életemben. 3 évet gitároztam,egész jól ment, most már ritkábban játszom. Egy ideig biztos voltam benne, hogy énekes akarok lenni, de ez ma már bizonytalan,nem vagyok benne olyan biztos, mert nem könnyű énekesként elindulni és fentmaradni, megélni pedig nem tudom mennyire lehet belőle.

Anyukàm szerint művészlélek vagyok. Igen, közel áll hozzám a művészet, persze nem minden formája, a rajzos-festős dolgokhoz például nulla tehetségem van.

Mostanában elkezdtek érdekelni a pszichológiai dolgok is. Tetszenek az ilyen témájú könyvek, szeretek "lelkizni",meghallgatni mások problémàit, szeretek mélyen beszélgetni/gondolkodni dolgokról stb.

A divatot, szépségápolást is szeretem, szeretek körmözni, sminkelni, outfiteket nézegetni.

Írni is szeretek, bár eddig nem jártam túl sok sikerrel, de nem egyszer kezdtem bele regényírásba például.

Az angol nyelvet mostanában eléggé megszerettem, de még csak az alapfok alatt vagyok valahol, szóval ebben is fejlődnöm kell, de fogok is, mert az iskolámban elég erős az angoloktatás. Főállásban biztos nem lennék tanár, de eszembe jutott az, hogy lehetnék majd magántanár is vagy akár később olyan 18-19-20 évesen korrepetálhatnék kisebbeket egy kis plusz zsebpénzért, persze akkor, ha már minimum középfokon beszélek angolul.


Olyan munkát szeretnék,amit szeretek, nem kínnal csinálok, de azért meg is lehet élni belőle.


2017. jan. 18. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
14 évesen még nem kell tudnod, hogy "mi leszel ha nagy leszel". Azokból ítélve amiket itt leírtál még nem tűnsz elég érettnek ahhoz, hogy az életpályádat pontosan belődd. Várj még egy pár évet, ne stresszelj rá, van még időd eldönteni mivel akarsz később majd foglalkozni. Ha 17-18 éves leszel gyere vissza ide és tedd fel ugyanezt a kérdést :) Sok sikert!
2017. jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2017. jan. 19. 07:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanabban a helyzetben vagyok, mint te:)

12L

2017. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sziasztok! Engem érdekelne egy válasz, mert én is pont így érzek. Ebben az évben kell választanom, hogy jövőre mit tanulok majd tovább emelt szinten. Segítenétek?
2018. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mint ahogy írtad is, senki nem fogja megmondani, hogy mi is legyél, ha majd nagy leszel.

Úgy gondolom, hogy nagyon dicséretre méltó, hogy ennyi minden érdekel, hogy nyitott vagy a világra. Jó, hogy ha sok mindenbe "beleszagolsz", de ez az idő előre haladtával változni fog. Elhagyhatsz bizonyos érdeklődési köröket, megerősödhetsz egyesekben, vagy teljesen új szemléletmódokkal bővítheted a jelenlegit. Szerintem a legfontosabb, hogy olyan hivatást válassz majd, amiben kiteljesedhetsz és minden nehézség árán is, de azt mondod büszkén, hogy "Igen, ez az én hivatásom!". Elfog jönni majd ez az idő is, és érezni fogod, hogy mit kell majd csinálnod még ha akkor éppen nem is tudod majd megmagyarázni a miértjét. Nagyon sok minden fog még odáig változni ezért sem baj, ha most még nincs elképzelésed erről, vagy ha mégis van, mint ahogy mondtad a magántanárkodást , akkor lehet teljesen máshogy fog elsülni. Én nem hiszek ebben a megtervezésben, csak érzi az ember, hogy mi való neki. Én is nagyon humán beállítottságú voltam a te korodban én is gondolkoztam a pszichológián, tanárin , jogon. Versenyekre jártam, verseket írtam stb.. Aztán orvosi egyetemre jelentkeztem az utolsó pillanatban, mert ez az, ami nélkül nem tudnék élni, hogyha nem ezt csinálnám.

Legyenek álmaid és ne félj, hogy ha esetleg nincs pontos elképzelésed! Nagyon sok időbe beletelhet esetleg, hogy tényleg megtaláld a saját hivatásod és ne sajnáld magadtól a keresgélésre szánt időt. Még nagyon sokat formálódik az ember a te korodban. Sok sikert!:)

2019. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 26 évesen se tudom. 🤣
jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!