Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi tovabbtanulas segitseg?

Amcsih kérdése:

Egyetemi tovabbtanulas segitseg?

Figyelt kérdés
Penzugy es szamvitelre szeretnek tovabbmenni, ami ugye 450 pont. A fo tantargy ami kell hozza az a matek es a valaszthatok kozul az angolt valasztom. Van ugye olyan pontszamitas, ahol a ket tantargy erettsegi szazalekat duplazzak, plusz a tobblet pontok. Eredetileg matekbol emelteznek,de arra gondoltam, hogy ha fizikabol emelteznek, akkor megkapnam az 50pontot, es a matek kozepem jobban sikerulne, igy tobb pontom lenne. Erdemes igy emgcsinalnom, vagy inkabb matekbol emeltezzek?

2017. jan. 29. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra fogadják el az emelt többletpontot, amit viszel tovább. Ha te a matekot és az angolt viszed tovább, akkor senkit sem érdekel, h fizikából emeltezel-e
2017. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2017. jan. 29. 13:30
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Mellesleg tegyük hozzá hogy 500 a maximum pont:)

Ismerősömnek 2 emeltel + nyelvvizsgával is csak 443-ja lett:)

2017. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Emeltbol hiaba van 2 akkor is 50 pontot er
2017. jan. 29. 14:21
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

Két emelt már 50+50=100 pluszpont, cicám.

Lehet nem neked való a psz...

2017. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Azt még hozzátenném, hogy psz-re már nem nézik a matekot. 2 választhatót néznek.
2017. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Most miért lettem leszavazva?:


"kettőt kell választani: egy idegen nyelv (spanyol nyelv vagy angol nyelv vagy francia nyelv vagy német nyelv vagy olasz nyelv vagy orosz nyelv) vagy történelem vagy gazdasági ismeretek vagy matematika vagy szakmai előkészítő tárgy (vendéglátás-idegenforgalom alapismeretek vagy kereskedelmi és marketing alapismeretek vagy közgazdasági alapismeretek) vagy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy (Informatika ismeretek vagy Közgazdaság ismeretek vagy Ügyvitel ismeretek vagy Kereskedelem ismeretek vagy Vendéglátóipar ismeretek vagy Turisztika ismeretek)"


..tehát nem muszály matekot választani, választhatsz angolt+törit is pl..

2017. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
emelt szintű érettségi többlet pont számításában maximum 50pont adható. hiába van 10emelt érettségidnem kapsz plusz 500 pontot.
2017. febr. 4. 11:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom honnan veszed. Két emeltért 100 pont jár, ami a maximális többletpont. Való igaz, hogy 2-nél több emeltért nem jár még több pont..
2017. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Maximálisan 100 pontot lehet pluszpontokból összeszedni. Ez azt jelenti, hogy 2 emelt 100-at, három emelt 100-at, stb. Másik megközelítés, csak azért az emeltért kapsz plusz 50 pontot, ami a felvételi tárgyad (és la. 45%), amiből kettő van, tehát 2*50=100.


PS.: Én annak idején 100-at vittem a két emelttel.

2017. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!