Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkúliásként milyen...

Diszkalkúliásként milyen foglalkozásokat, szakokat választhatok magamnak?

Figyelt kérdés
Írhattok bármilyen személyes tapasztalatot, tippet. Sajnos tényleg komoly problémáim voltak a matekkal, nem csak lustaságból voltam rossz belőle, heti 3x jártam tanárhoz.

2017. jan. 29. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Valami okj esetleg?
2017. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
szabad bölcsészet, anglisztika
2017. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Nagyjából bármit amihez nem kell a matek :D jó ez így hülyén hangzik, de tényleg így van. Én is az vagyok elég durván, de van ezernyi szakma amihez nem kell egy kicsi matek sem.

Nyelvek, idegenvezetés, kereskedelmi cuccok, mint pincér, szépségápolási cuccok, mint fodrász, kozmetikus (nemedet nem írtad), a férfiasabb szakmák azért gázosak mert soknál van műszaki rajz, ami kemény geometria meg műszaki számítások. Elhelyezkedhetsz magyarral, törivel pl tanárként, régészként, írói vénával is, de a művészetek pl a festészet, fotózás, színészet és társai is szóbajöhetnek. Az egészségügyi szakmákban nem vagyok biztos, ott a gyógyszeradagolás az már matekhoz köthető. Jogász és társai se olyan kemény matek, de állatokkal is foglalkozhatsz, növényekkel, mint kertész, állatkiképző.

Több most nem jut eszembe :)

2017. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Mennyire komoly a diszkalkuliád? Kitudod az számolni, hogy pl. 5 liter festék kell vhova, de 2 fajtából kell keverni 5:7-hez aránnyal, így mennyi kell belőlük?
2017. febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
3as, a pincérnek nem kell a matek? Akkor hogy ad vissza? Hogy állítja ki a számlát?
2017. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

#4

Én ezt nem tudnám kiszámolni.Most komolyan.ELmagyaráznád hogy kell?Matek a gyengém .

Pedig én már negyven éves elmúltam de nem vágom az ilyesmit.Bevallom lehet nem tudnám kikalkulálni mennyi festékre lenne szükségem.

Ez tényleg ennyire bonyolult szakma?Egy festőnek ennyire kenni vágnia kell a matekot? .Bonyolult elb...sz.tt egy világ lehet ez az épitőipar meg kell hogy mondjam.. Tapétát hogy a rákba kalkulál?

Hánytekerccset kell vennie .Az se lehet egyszerű.Burkoló hogyszámolja ki hánydarab csempe kell fürdőbe?.Énránézésre meg sacc/kb ra vennék egy 4-5 dobozzal oszt szevasz-tavasz.Festést nemtom ha kikéne festenem a szobám sztem lemásznék obiba hasraütésszerüen vennék egy jó nagy vödör duluxot oszt csákány(lászló).Az elsőre takar(mivel kiadós) tehát abból valószinüleg nem kéne sokat vennem max ha nem lenne elég akkor esetleg még egy kissebb vödörrel vennék oszt csővázi csucsu meg ágyesz-bugyesz.Ha megmondjuk plafon más szinű lenne arra is vennék egy jónagy ötlitereset oszt csákó-mákó .

Akkor ezek szerint nem lenne jó festő belőlem.

A villámszerelő hogy kalkulálja ki hogy mennyi vezetékre lesz szüksége a falba? Ez is komoly kérdés.Nem tanitják. Négyzetméterből ? Vagy körbejárva "lelépi" hány méter kell neki?Vagy hogy ?Ránézésre sacc/kb.Ez a matematika? remek. Bonyolult egy világ ez.

2017. máj. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
#6 Mondd, hogy csak viccelsz. :D
2017. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
nem viccelek ..
2017. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nem mostani kérdés, de én is diszkalkuliás vagyok és van egy festő szakmám, lesz egy számítógép szerelő szakmám még meg a sofőr még az amihez nem kell matek, én ezen a 3 szakterületen mozgok, és a matek tudásom az elég nulla, de a számológép életet ment, ha kell :)
2018. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogász. Én is az vagyok
2023. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!