Figyelem?! Fontos!

Figyelt kérdés

Ma megkaptam a felveteli eredmenyeket!! sajnos nem jol sikerult.. Metek 19 pont Magyar 31pont..

Gyorbe szeretnek menni Kazicziba vagy Krúdyba..tudom nagyon rossz felvetelit irtam.. Egyepkent a Krúdyn belul turisztika.. A feleves atlagom 4.7 (osszesen 3 negyesem volt) azt tudom,hogy a Kazicziba az eretsegi tantargyakat nezik ( tori,matek,nyelvtan,irodalom,idegen nyelv..) A Krúdyba nem tudom.. valaki tudna segiteni hogy a vitt pontszamokat hogy kell ertekelni.. mennyi eselyem van az idei ev alapjan,... elvileg az idei atlag 60pont (de ezt csak hallottam) valaki segitsen pls



2017. jan. 31. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Te most nem a 8. utáni felvételiről beszélsz? Érettségi májusban lesz. Akkor hogy jön ide az érettségi eredmény?
2017. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
felreertettel.. azt irtam hogy az eretsegi tantargyak tehat matek magyar nyelvtan nemet tori.. ezeknek a tantargyaknak a jegyei szamitanak.. erted?
2017. jan. 31. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, így értem. Felvételi vizsga esetén a központi írásbeli vizsgán elérhető eredménynek az iskola felvételi eljárásában a megszerezhető felvételi

összpontszám minimum 50%-át kell képviselnie. A középiskola választhat, hogy melyik tárgyból (magyar nyelv és/vagy

matematika) kéri az adott tanulmányi területen a központi írásbeli vizsga eredményét. Lehetséges tehát, hogy egy adott tanulmányi

területen csak egy tárgy (magyar nyelv vagy matematika) eredményét számítja be (írja elő) az iskola a felvételi teljesítmények

értékelésébe. Ha az iskola felvételi eljárásában csak az egyik tárgyból elért írásbeli eredményt számítja be, akkor annak az egy

írásbeli eredménynek kell az elérhető felvételi összpontszám minimum 50%-át képviselnie. Lehetséges az is, hogy egy adott

tanulmányi területen az egyik tantárgyból elért eredményeket nagyobb súllyal számítja be, mint a másikét. Természetesen a felvételi

tájékoztatóban ezeket a szabályokat nyilvánosságra kell hozni.

A szóbeli vizsga eredménye – ha a középiskola azt előírja – maximum az elérhető felvételi összpontszám 25%-át teheti ki. Tanulmányi eredmények alatt kizárólag a középfokú iskolába felvételiző tanuló általános iskolai tanulmányait igazoló

bizonyítványában, félévi értesítőjében (ellenőrzőjében) szereplő osztályzatait, minősítéseit kell érteni. A tanulmányi eredmények

számításakor a jelentkezés tanévének félévi eredményei is figyelembe lehet venni. A tanulmányi eredményekbe tehát nem

számítható be nyelvvizsga, tanulmányi verseny, sportverseny és egyéb olyan teljesítmény, amely részben vagy teljesen elválasztható

az általános iskolai tanulmányokat (a helyi tantervi követelmények teljesítésének szintjét) dokumentáló általános iskolai

bizonyítványban, félévi értesítőben (ellenőrzőben) található osztályzatoktól, minősítésektől. A tanulmányi eredményekbe a

magatartás és szorgalom értékelése nem számítható be. Ha a tanuló csak szöveges értékeléssel rendelkezik, általános iskolájának

helyi tanterve alapján – az abban rögzített átváltási szabályok ismeretében – határozhatók meg osztályzatai. Ez a szöveges értékelés

külön lapként is csatolható a jelentkezési laphoz. Ha az iskola alapvetően szöveges értékelést alkalmaz, de arra iskolaváltás vagy

továbbtanulás miatt szükség van, a szülő vagy a tanuló kérésére köteles a félévi és az év végi minősítést osztályzattal is elvégezni.

A fentiekben meghatározott szabályozási kereteken belül a középfokú iskola maga döntheti el, hogy mely tantárgyak osztályzatait

veszi figyelembe, és azokból – a megszabott jogi keretek között – hogyan képez pontszámot saját felvételi eljárásában, azonban a

felvételi tájékoztatóban minden erre vonatkozó szabályt köteles nyilvánosságra hozni.

2017. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehat akkor van eselyem?
2017. jan. 31. 16:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ azok akik szintén oda jelentkeztek milyen felvételit írtak.

Ha teszem azt 25 a felvehető emberek létszáma, akkor az oda jelentkezettekből a legjobb 25 kerül be, így ezt nem lehet előre megjósolni.

2017. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ezt en is tudom.. de vannak olyanook akik odajelenkeztek a Krúdyba.. hany ponttal vettek oket fel?
2017. jan. 31. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!