Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Elte Tanítóképző által...

Az Elte Tanítóképző által 2017 szeptembertől meghirdetett tanári mesterképzések bármelyikének elvégzésével taníthat valaki egyetemen?

Figyelt kérdés
utána néztem felvin és a Tanítóképző honlapján, 4 opció van megadva(2-4-5 féléves képzések) de számomra nem egyértelmű,hogy ezek pontosan mire képesítenek.
2017. jan. 31. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
egyetemen alapvetően doktoritól felfelé taníthatsz, más kérdés hogy a magyar egyetemeken emberhiány miatt bedobják a phd hallgatókat is a darálóba. Néhány rendszerben (nem tudom magyarországon hogy van, én egy külföldi egyetemen tanítok) ha phd hallgatóként túl vagy a prospectus defense-n, és megcsinálod a szükséges előkészületeket (képzés, teaching assistantship, stb.) akkor már kinevezhetnek assistant professzornak (magyarban talán adjunktus). Mondom, nem ismerem annyira a magyar rendszert, lehet hogy máshogy van.
2017. jan. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az 5 féléves tanári mester képzés középiskolai oktatáshoz jogosít. Ha egyetemen akarsz tanítani, az oda édes kevés 😀 oda PhD kell, vagyis doktori
2018. aug. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!