Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti milyen egyetemet/megoldást...

Ti milyen egyetemet/megoldást ajánlanátok? (részleteket és még több kérdést lentebb találtok)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő :

Február 15 a jelentkezési határidő és még elég bizonytalan vagyok. Nincs konkrét elképzelésem, nem fogott meg semmi annyira hogy foggal körömmel kuzdjek érte. Viszont ez a konyvelos dolog nem hangzik rosszul, ráadásul a fizetés is egész jó. A matekot értem, szeretem is, el tudnék végezni OKJt meg ilyeneket. Viszont annyira azt mondogatja mindenki, hogy diploma nélkül nem lehet megelni meg hogy egy diplomás könyvelő több pénzt kap majd stb stb hogy azon gondolkoztam tényleg kéne valamit nézni... Nagyjából 340-390 pontom lesz a felvi.hu kalkulátoraval számolva, ami közel sem elég egy gazdasági (bármilyen) szakra.(Matekot és emelt angolt vinnék duplazva, ez a két tárgy egész jól megy, szívesen foglalkoznek is velük) A kérdés tehát a következő : tudtok ajánlani valami megoldást erre a problémára? Szóval jó lenne egy diplomát szerezni (igen, kb azért hogy csak úgy legyen), de nem tudom mire lenne elég ez a pont és hogy mégis hova lehetne menni, mondjuk egy, tok könnyű, általános "büfészakra", ahonnan aztán elvegzem az OKJs képzést és megprobalkozom ezzel a könyvelos cuccal. Oda elég annyi ha megcsinalom a pénzügyi - számviteli ügyintézot és utána a vállalkozasi mérlegképes könyvelőt? Vagy hogy van ez? Már nagyon nem értem hogy működik ez az egész. Ha van esetleg jobb ötlet, hogy hogyan valositsam meg ezt a tervet egyszerűbben, azt is nagyon szívesen meghallgatom. Kérlek segítsetek egy kétségbeesett 18 éves diákon :( Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. febr. 2. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

számviteli főiskola - akkor diplomád is lesz és könyvelőként is tudsz dolgozni.

ez hülyeség, hogy diploma nélkül nem lehet sokat keresni. én is sokat keresek.

ok, mondjuk van diplomám, de amit csinálok, nem sok köze van hozzá

2017. febr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy jó, hogyha nem ugrasz még egyből fejest ebbe, lehet, hogy jobb lenne, hogyha előbb 'mérlegképes könyvelő' okj-t megcsinálnál, és közben még ki tudnád gondolni esetleg, hogy mi legyen, hogyha az mégsem a te világod. Van olyan amúgy, hogy melyik egyetemi szakokért melyik okj-ból kifolyólag tudsz kapni többletpontot. Amúgy nem tudom tényleg. Van ilyen kommunikációs főiskola is pl, ott nem tudom, mit tanulnak, volt osztálytársam matek-angol -szakos tanár akart lenni, aztán az angolt leváltotta menet közben informatikára; esetleg háztervező, vagy idegenvezető; vagy nem tudom, villanyszerelő. Talán az is jó támpont lehetne, hogy inkább csoportban, vagy egyedül tudnád magadat jobban elképzelni; mennyire vagy olyan alkotószellemű pl, hogy kenyeret süssél, házat tervezz, színházi díszletet pl, esetleg dolgoznál -e szívesen pl benzinkúton, vagy kamionoznál-e, vagy kutyákat képeznél-e ki, segítenél-e másoknak tanácsokkal, bírnád -e a problémáikat hallgatni, esetleg elmagyarázni valami feladatra a megoldást mégegyszer, vagy mittudomén:)
2017. febr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*Ja és pl egy könyvelővel is ülhetnek többen egy irodában, meg egy telós ügyfélszolgálatosnál is pl.
2017. febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyúrj rá keményen az érettségire és legyen 400+ pontod, és kerül be a BME-GTK pénzügy számviteli szakra.

Ott, ha 400+ pontod van, létezik egy "400+" nevű ösztöndíj program, amivel ha fizetősön vagy, enyhíteni tudod a költségeket.Teljesített kreditenként 6000 forintot kapsz, így a 300 ezres tandíjat le tudod tornászni 120000-re, ami már nem olyan durván sok.Ráadásul ha birod az angolt is egyben, kötelezően kell csinálnod angol tárgyakat az egyetemen.

2017. febr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*Oh, bocsi, hogy nem egybe írom, jó, hogy külön-külön jutnak eszembe, esetleg pénztáros, pincér, árufeltöltő, postás, webdesigner, könyvfordító, rendezvényszervező, lakberendező, fodrász, étkezési tanácsadó, vizilabdázó, stb?
2017. febr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Konyvelo csak ugy tudsz lenni, ha van egy penzugy szamviteli elokepzesed, ez a minimum ahoz, hogy eltud kezdeni tanulni a szakot! A jo matek nem garancia. Hiszen a szamvitelnek szinte semmi koze nincs a matekhoz. Szak elvegzese utan , tehat , ha mar a kezedbe lesz a bizonyizbany azutan kovetkezik egy 3 eves szakmai gyakorlat es csak ezek utan lehetsz regisztralt merlegkepes konyvelo! Ez minimum 6ev!
2017. febr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2.,3.és.5.vagyok,eszembe jutott olyan is, hogy bérügyintéző v bérszámfejtő okj; amúgy van olyan oldal , hogy szakkepesites.hu, és ott fel van sorolva az összes okj, én úgy választottam amúgy, hogy jegyzettömbbe átmásoltam az összes képzésnek a nevét, és kitörölgettem azokat, amiket nem éreztem magaménak, és a végére leszűkült a kör. Egyébként sok okj-nak van egyetemi verziója is, szóval szerintem , hogyha az okj-kat végigbogarászod, akkor abból is van okj-s meg egyetemi képzés is kb mindből, tehát hátha meglátsz az okj-k között valami olyat, amit kedved lenne egyetemi szinten is tanulni akár, vagy csak stabil ötlet, hogy mit csinálnál szívesen, mit kezdenél magaddal, ahol tutira el tudnád képzelni magad; de mondjuk most még nem is kell teljesen tutira. 20 év múlva is lehet váltani akár.
2017. febr. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Aki elvégzi a pénzügy számvitel alapszakot, annak nagyon nem 6 év kell, hogy mérlegképes legyen... 3,5 év + 1-2 vizsga kell a mérlegképeshez.
2017. febr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
#1 Nincs számviteli főiskola.
2017. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ha nem lesz elég pontod, akkor jobban járnál egy felsőoktatási szakképzéssel. Egy ismerősömnek se lett meg a pontja, ezért ő is ilyenre jelentkezett a BME-re és nqgyin tetdzik neki. Javaslom nézz utána a neten milyen előnyei vannak egy OKJ-val szemben.

2017. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!