Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi, felvételi: így nem...

Érettségi, felvételi: így nem számítják be a pontjaimat?

Figyelt kérdés

A következőt találtam a felvi honlapján és most nem tudom, hogy számolják az érettségi eredményeim.:


"Érettségi bizonyítványban szereplő eredmények (maximum 100 pont)


A jelentkező érettségi bizonyítványában szereplő érettségi vizsgaeredmények közül a négy kötelező (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv, illetve idegen nyelv érettségi vizsgatárgy hiánya esetén egyéb érettségi vizsgatárgy) és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy (legjobb) százalékos eredményeinek átlagát egész számra kell kerekíteni. Figyelem! A tanulmányi pontok a jelentkező középfokú tanulmányainak teljesítményét tükrözik, tehát az érettségi bizonyítvány megszerzését követően szerzett érettségi tanúsítványokban foglalt eredmények nem vehetők figyelembe a tanulmányi pontok érettségi átlagának számításakor. Amennyiben a jelentkező még a középfokú tanulmányai alatt előrehozott érettségit tett és ugyanabból a tárgyból a rendes érettségi időszakban újabb (szintemelő) érettségit is tesz és így az egyik eredményről tanúsítványt kap, úgy a két eredmény közül a jobb százalékos eredmény beszámítható a tanulmányi pontokba attól függetlenül, hogy az érettségi bizonyítványban vagy az azzal egyidejűleg kiállított tanúsítványban szerepel (célszerű a jobb százalékos eredményt beleíratni az érettségi bizonyítványba és a gyengébb százalékos eredményről tanúsítványt kérni). Azoknál a jelentkezőknél, akiknek az érettségi bizonyítványában nincs 5 érettségi vizsgatárgy, a bizonyítványban szereplő összes vizsgatárgy elért százalékos eredményének átlagát kell egész számra kerekíteni. Ez alapján összesen legfeljebb 100 pont számítható."



Én tavaly érettségiztem, magyar, német, történelem, matematika tantárgyakból középszinten, angolból emelten. Az emelt angolom 70% lett, így megkaptam érte az 50 pluszpontot, de még így sem lett elég az általam választott szakra.


Az idén szeretnék újból érettségizni angolból, (ismét emelt szinten), ezzel így most tudok javítani a pontjaimon? Vagy mivel az eddigiek voltak a bizonyítványba és az ismétlő vizsga csak a tanúsítványba kerül, így azt nem számítják bele?



2017. febr. 3. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha angolból felvételizel, akkor igen. Az a lényeg, hogy van 100 pontod az érettségi átlagodból, ezt csak a biziből számítják, és van 200 pontod a felvételi tárgyakból, ez lehet a megismételt érettségidért kapott tanusítványodból. Tehát, ha volt 85 pontod érettségi átlagból, amibe beleszámít az angol is, és csinálsz egy jobb angolt, attól még 85 pontot fogsz kapni, viszont, ha 90 százalékos lesz az angolod, húsz ponttal többet kapsz, mert a jobbik eredmény számít a felvételi tárgyakért kapott 200 pontba.
2017. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. febr. 3. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!