Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE szlavisztika szakára...

Az ELTE szlavisztika szakára kell angol emelt szintű érettségi? A nyelvtanulást alapról kezdik?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy történelemből vagy angolból kell emelt szintű érettségi. Nekem töriből lesz, de azért szeretném biztosra tudni, hogy elég-e az. És alapról kezdik-e a nyelvtanulást? A horvátot szeretném választani, amiből van némi alapom, de régen tanultam, úgyhogy nem sok mindenre emlékszem belőle. :/ Az első választásomban csak minornak fogom majd felvenni a horvátot, viszont ha az nem jön össze akkor alapszakként. Tehát minorként és alapszakként is az alapokról kezdik a nyelvtanulást?

Köszönöm a válaszokat! :)



2017. febr. 4. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

felvi.hu-n fent vannak a követelmény.

Én úgy tudom, hogy van kezdő és haladó csoport is szlavisztikán.

2017. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hol "olvastad" te azt?! Mert, hogy nem a felvin, ai az egyetlen elfogadható forrás, az biztos! Merthogy oda ez van írva: "magyar nyelv és irodalom v. történelem és

angol v. francia v. horvát v. horvát nyelv és irodalom v. latin nyelv v. német v. olasz v. orosz v. román v. román nyelv és irodalom v. spanyol v. szerb v. szerb nyelv és irodalom v. szlovák v. szlovák nyelv és irodalom v. szlovén nemzetiségi nyelv (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)".

2017. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
felvin olvastam ugyanezt...csak kicsit belekavarodtam, ezért is kérdeztem meg. Szóval történelem és angol, és legalább egyet emelt szinten kell...mármint ezek közül? Vagy ezt a kettőt mindenképpen együtt kell emelt szinten?
2017. febr. 7. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyar VAGY történelem ÉS 1 nyelv!
2017. febr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
És ezek közül 1 tárgy kell emelt szinten.
2017. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2017. febr. 26. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!