Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnöki vagy várjak a...

Vegyészmérnöki vagy várjak a gyógyszerészetire? Tudnátok bővebb információkat a két foglalkozásról? Esetleg van ami ezekhez hasonlít?

Figyelt kérdés
Nem tudom jelentkezzek e ebben az évben vegyészmérnökire vagy esetleg jövőre tegyek két emelt szintű érettségit és jelentkezzek gyógyszerészetire. Tudnátok segíteni, hogy szerintetek melyiket éri meg jobban, ha Szabolcs megyében lakom és itt is szeretnék tanulmámyaim után elhelyezkedni? Milyenek a fizetések? Mennyire nehezek ezek a szakok? Minden információ érdekel róluk, előny és hátrány egyaránt!

2017. febr. 4. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Kérdésem a következő, lényeges-e hogy mivel szeretnél foglalkozni? Mivel nem hiszem, hogy Szabolcsban lenne sok gyógyszergyár, ezért ott gyógyszerészi diplomával csak patikusként tudsz elhelyezkedni. Vegyészmérnökként már több lehetőséged van akár ott is. Emellett azt hallottam, hogy vegyészmérnököket szívesebben fogadnak gyógyszergyárakban, ami azért ha igaz, elég szomorú... (itt ragadnám meg az alkalmat arra, hogy aki kompetensebb ebben a kérdésben, az segítsen, hogy valóban jól értesültem-e erről)


Ugyancsak azt mondanám, hogy vegyészmérnökként talán jobban keresel majd, mint patikus, de gyógyszergyárban ha valami komolyabb posztot töltesz majd be gyógyszerészként, esetleg kutatásra adnád a fejed, akkor bőven túlszárnyalhatod a vegyészmérnökit.


Emellett - bár kérdésed erre nem terjedt ki - ne felejtsük el, hogy a két képzés között van egy kis különbség...nem csak a képzés hosszában (gyógyszerészi 5 év, vegyészmérnöki 3 és fél), hanem a megtanulandó anyag mennyiségében is, a gyógyszerészi jóval több és nehezebb.

2017. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

Az első jól mondta...


A kutatást gyógyszerészként felejtsd el, pláne ha szponzorál egy gyártó!!! Nem az az érdeke, hogy gyógyíts a kapszuláddal xyz bajt, hanem hogy bizonyos tünetet kezelj, ami hosszú ideig fenntartható, azaz hozd a profitot. A gyógyszerészetben ku*v@'*a nem érdekel senkit az eredményed, csak hogy minél betegebb embereket minél hosszabb ideig, a gyógyszerre utalva fent tarts, ezt nem részletezném, mert az ilyen ember szerintem bűnösebb, mint a WW2 parancsnokai!

2017. febr. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Kedves második:) Én gyógyszerésznek tanulok és alig várom, hogy a gyóccerlobbi gátlástalan szolgálatába álljak, és egy zsák pénzért embereket mérgezzek.
2017. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Vegyészmérnökként több lehetőséged lesz. Szélesebb körben gondolkodhatsz. Kissé túlképzés van már gyógyszerészekből és csökkenek a bérek erősen. A vegyészmérnök szak sokkal könnyebb is.
2017. febr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves negyedik válaszoló! Esetleg te is hasonló körökben dolgozol?
2017. febr. 7. 09:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én gyógyszeriparban dolgozom. De nem feltétlen ebben van a legtöbb pénz. Megéri másban is gondolkodni, amit vegyészmérnökként megtehetsz, de gyógyszerészként nem.
2017. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, laborban mind a kettő dolgozhat és dolgozik is.A gyógyszerész inkább az adott gyógyszer biológiai hatását és a testben lezajló folyamatokat, míg a vegyészmérnök kémiai/fizikai szempontból nézi, illetve hogy hogyan is lehetne előállítani azt.

Nagy különbség, hogy a vegyészmérnök megtudja tervezni az adott gyógyszer nagyipari kivitelezését, míg a gyógyszerész nem.Meg ugye vegyészként sokkal szélesebb az elhelyezkedés olajipar,élelmiszeripar stb.

2017. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Mióta írtam, nem kísértem figyelemmel a kérdést és válasz miatt dobta újra, de...


Sok sikert a gyóccerész izédhez, javaslom, amit tanítottak veled, azt kábítószer előállítására használd, mert azzal 1-1 embernek rövidebb ideig okozol bajt, azaz egy narkós hamarabb elpatkol.


Szóval gratulálok. Irtsd csak a népet te méregkeverő.



(vagy kib@§zott hülye vagy vagy naiv...)


#2

2017. febr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
#3-nak ment.
2017. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerészetin indokolatlanul sok magolnivaló van. Az első két évben még együtt is tanulnak az orvosokkal! Ugyanolyan mélyen kell tudniuk az orvosi élettant, biokémiát, molekuláris biológiát, genetikát, biofizikát, mint egy orvostanhallgatónak, ami azért egész durva! Felsőbb évesen pedig olyan tárgyaik is lesznek, amin az összes gyógynövényt fel kell ismerni, latin neve, hatástana stb. És ahhoz képest, hogy csak patikusként végzi a többség, diplomás minimálbérét, nem éri meg! Nem beszélve arról, hogy majdnem ugyanúgy kínozzák őket lelkileg a profok, mint az orvosokat XD ,,Csak hogy megtartsuk az egyetem "színvonalát" (???), az itt ülők legalább harmadával BIZTOSAN fogunk még ugyanitt ugyanekkor találkozni jövőre is. " Aki meg támogatja az anat meg élettan intézetet, az meg átmegy. Vicc.


A képzés hossza nem minden tekintetben mérvadó. Bár 3,5 év alatt meg lehet szerezni egy bsc vegyészmérnöki diplomát, azért tegyük hozzá, hogy a 2 éves MSC mindenhova kell, ha nem csak technikusként akarod végezni. Így már összesen 5.5 év.

Hajrá ;)


21/L, egy másodéves orvostanhallgató.

2017. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!