Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pszichológiáról lenne pár...

A pszichológiáról lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Szóval én 10.-es vagyok egy gimnáziumban szóval ha úgy vesszük még "van időm" de én mindig is olyan ember voltam aki szereti tudni hogy mi lesz vele a jövőben.

Tehát már régóta gondolkodok hogy mi legyek mivel foglalkozzak és nagyon megtetszett a pszichológia. Szeretek az embereken segíteni és jól bele tudom magam képzelni a másik ember helyzetébe illetve szerintem a kommunikációs képességem is jó. Inkább gyerekekkel szeretnék foglalkozni mert könnyen megtalálom velük a közös hangot és imádom őket. Magán praxist szeretnék majd tehát magán pszichologus szeretnék lenni mindenképp

A kérdéseim:

-ha jól hallottam akkor egy emelt biosz érettségi kell hozzá ez tényleg így van?

-ha van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám akkor az sokat számit vagy esetleg egy emelt angol érettségi

-kell 3 év alapképzés és utána még mesterképzis is? És a mesterképzés hány év?

-miután végeztem az egyetemmel mennyi idő amíg tudnék nyitni egy magán praxist?

-és egy magan pszichológus mennyit keres havonta?


2017. febr. 5. 11:33
 1/2 anonim válasza:
Ha gondolod facen szívesen segítek :) 18/L
2017. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%

Szia! a felvételiről tudok tanácsot adni, a felvételi tárgyak:

kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)

Sokan azt mondják ha jó vagy biológiából és érted akkor érdemes azt emeltnek választani mert később hasznos lesz, illetve én azt mondom hogy ha van felsőfokú nyelvvizsgád akkor elég a közép angol mert egy felsőfok + egy 95%+ os közép angol sokkal jobb mint egy 80%-os emelt, kivéve ha az emeltet is megtudod írni 90% fölé. :)

2017. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!