Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen tanácstalan vagyok a...

Earth4 kérdése:

Teljesen tanácstalan vagyok a továbbtanulással kapcsolatban, bárminemű tanácsot, véleményt tudna adni valaki?

Figyelt kérdés

Gimnáziumi tanulmányaim után, egy OKJ-s képzésen(turisztikai értékesítő, szervező) tanulok, idén májusban vizsgázok belőle. A kérdés, hogy utána mitévő legyek. Egyetemre kellene beadni, SZTE jöhet szóba leginkább, de, hogy milyen szakra menjek ami megérné, szeretném is és később jó munkalehetőséget biztosítana számomra nem tudom. Emelt szinten érettségiztem angolból, ami mellé kaptam nyelvvizsgát, magyarom 5, matek 2, töri 3, rajz volt a választottam ami 5. Nézegetem éjt nappallá téve a felvit de semmivel sem jutok előrébb. Gondoltam az angol-és rajz tanárira, de az öt éves és az riasztóan soknak tűnik, meg az anglisztika is érdekelne de, oda nem vennének fel, államira kizárt. Fizetős szakok meg alapból nem jöhetnek szóba. Bárkinek tanácsa, véleménye?


Még annyit hogy leginkább a fotózás érdekelne, de se normális gépem hozzá, semmi. Az szte-n nincs is ilyen képzés, csak Pesten vagy Kaposváron lenne.


Egyre idegesebb és tanácstalanabb vagyok, jól jönne, egy hozzáértő véleménye. Köszönöm szépen előre is.



2017. febr. 5. 12:29
 1/3 Donald J. Trump ***** válasza:
Mindegy, csak legyen rajta matek.
2017. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ezek az érdeklődési köreid, akkor tényleg az angol-rajz tanár lenne a legmegfelelőbb, bár én a rajzot nem ajánlom, mert elég húzós, az angol mellé valami egyszerűbbet válassz, pl. médiatanár, az valamilyen szinten a kamerázással, fotókkal is foglalkozik. És az angollal tuti lesz melód, meg különórát is tarthatsz, a második szakod úgyis mindegy. Az öt év meg ne rettentsen el, abból egy év azt hiszem, gyakorlat lesz. Ráadásul ha azt nézed, az OKJ-ra is rászántál 1 vagy 2 évet, és semmire se mész vele, ezzel viszont mennél.

Én tavaly szereztem Szegeden alapszakos diplomát, de nem lett meg a nyelvvizsgám időben, így lecsúsztam a mesterképzésről, szóval én is kezdem az osztatlan tanárit.

2017. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én osztatlanon vagyok, az egyik szakom angol tanári, és én nagyon szeretem :) Bár köze nincs a középsulis angolhoz, angol irodalmat, törit, nyelvészetet stb. tanulnuk, meg persze módszertant is majd. Ha általános iskolás tanár leszel, akkor ez 4 év+ 1 év gyakorlat, középsulis tanárnak meg 5 év + 1 év gyakorlat. Tényleg sok, de ha tanár akarsz lenni, akkor csak így lehet.
2017. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!