Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és média szak?...

Kommunikáció és média szak? Véleményt, tapasztalatot mondanátok?

Figyelt kérdés
Diploma után mit lehet dolgozni?

2017. jan. 8. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Semmi ertelme. Aki a mediaban akar elhelyezkedni, annak kapcsolatok kellenek.
2017. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Büfészak. Olyan mint a szociológia. Kapcsolatok szükségesek hozzá hogy elhelyezkedj.
2017. jan. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

ha nagyon nagy szerencséd van, akkor valamelyik újságba, TV-be vagy rádióba elmehetsz kv-t főzni diploma után.


ha ott lesz opod a megfelelő embereket, akkor ott is maradhatsz pár évig ilyen mindenes kisg ecinek. Ha megint nagyon nagy szerencséd van, akkor feljebb léphetsz segédszerkesztőnek, szerkesztőnek.


Én a te helyedben elgondolkodnék a következőn:

- csináltam-e már magamtől vicces vagy komoly videókat vagy hangfelvételeket a haverokkal és töltöttem fel a netre? Élveztem-e ezeket csinálni, másoknak tetszettek-e amiket írtam?

- írtam-e verseket, novellát, blogot, képregényt, akármit, amit médiatartalomnak lehet nevezni? Élveztem-e ezeket írni, másoknak tetszettek-e amiket írtam?

-Ha még nem csináltál ilyeneket, akkor azt gondolod-e nagy biztonsággal, hogy képes vagy ilyeneket csinálni és - annak ellenére, hogy tizenx éves korodig nem jutott eszedbe ilyesmi, ezzel akarsz majd foglalkozni az életben?

-Ha mindez fent nincsen, akkor el kellene gondolkoznod azon, hogy mégis miaf.szért akarnál médiaszakra menni.

2017. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod, milyen kimeneti lehetőségei vannak a szaknak, akkor felesleges rá elpazarolnod 3 évet. Máskülönben beállsz azok sorába, akik egy diplomával a kezükben azon háborognak, hogy milyen mocskos hely a mai világ, hogy diplomás pályakezdőként sehol sem lehet elhelyezkedni (miközben egy állásinterjún az első "mik az erősségeid, mihez értesz?" kérdésnél elvéreznek).


Az viszont tévedés, hogy ne lehetne vele kezdeni valamit, azok az ismerőseim, akik célokkal és tervekkel vágtak bele, szinte mind elhelyezkedtek a média, reklám, PR területeken. Az viszont tény, hogy a 80% totál vakon vág bele, elvégzik az órai feladatot, mindenre megkapják a jelest, de semmi plusz energiát nem fektetnek bele, majd csodálkoznak, hogy semmit sem tudnak hasznosítani a Shannon - Weaver-modellből a munkaerő-piacon.

2017. jan. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

[link]


Én is érdeklődök a szak iránt, nekem egész hasznos volt ez a cikk a döntésben. :)

2017. febr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet elkéstem a válasszal... Ha jó egyetemre mész akkor akár kapcsolatokat is tudsz építeni, de amit ott megtanulsz az kb. a negyede vagy kevesebb, mellette érdemes gyakornokoskodni. Mondjuk szerintem nem nehezebb vele elhelyezkedni mint a legtöbb bölcsész, társt. diplomával.
2017. júl. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!