Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Németországban mennyire lehet...

Hoppszi kérdése:

Németországban mennyire lehet boldogulni angol nyelvtudással?

Figyelt kérdés

2017. febr. 9. 10:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
19%
80%ban! A németek is tanúlnak idegen nyelvet nagyrészt angolúl. Sziget fesztivàlon rengeteg német fiatal van. Ők maguk közt németűl amúgy angolúl beszéltek mindenkivel...
2017. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Dolgozni? Semennyire, hacsak nem valami nagyon menő állást szerzel, ahol pótolhatatlan vagy. Egyéb esetben fel sem vesznek, ha nem tudsz németül, ott a német a hivatalos nyelv, a főnököd is németül mondja el mit kell csinálnod.

Turistaként? Simán, a németek jól beszélnek angolul.

2017. febr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

Első válaszoló! Borzasztó a helyesírásod!

Javítalak:

*tanulnak

*angolul

*németül


Te inkább magyarul tanulj ha javasolhatom!

2017. febr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
nos takarításhoz elég az is
2017. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha a szír migránsokat vesszük alapul.... akkor max elküldenek nyelvtanfolyamra.. Ha van egy kis német alapod, akkor gyárba is elmehetsz vagy takarítani. Ha meg tényleg jó az angolod, akkor reptéren is dolgozhatsz akár. De ennyi erővel Angliába vagy Írországba, esetleg Hollandiába is mehetnél.
2017. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Saját tapasztalat: 2013/14-ben szinte 0 német nyelvtudással de felsőfokú angollal kimentem Németországba (Bajorország pontosabban), egy amerikai multihoz, az Amazon-hoz jelentkeztem, már a felvételi eljárás és az interjúk során is használhattam az angol nyelvet. Felvettek, mindegyik munkatárssal angolul beszéltem, nem volt probléma. Hivatalokban általában tudtam használni az angol nyelvet (habár problémák is akadtak, nem mindegyik hivatalnoknak tetszett ez, de felvilágosítottam őket, hogy az angol az EU egyik hivatalos nyelve, így egy EU-s hivatalban használhatom!). Az Amazon-nál, alacsonyabb pozícióba, betanított munkásként olyanokat is felvettek, akik angolul se nagyon tudtak, de az persze idénymunka volt, karácsony előtt. Más multiknál is lehet találni ilyen lehetőségeket, ha ideiglenesen is, de utána el lehet menni integrationskurse-ra, ahol megtanítanak németül, az állam fizeti. Sok sikert!
2017. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Jelentettelek is, remélem az oldal üzemeltetői a provokációd miatt helyre tesznek.
2017. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

"de felvilágosítottam őket, hogy az angol az EU egyik hivatalos nyelve, így egy EU-s hivatalban használhatom!"


na ezt nevezik tipikus okoskodasnak, aki nem tud semmit, de a pofaja az nagy... hasznalni hasznalhatod, csak elarulom, hogy nem koteles megerteni, meg ha beszel is angolul. Nemetorszagban nemet van, ennyi erovel Magyarorszag is az EU tagja, akkor minden hivatalban kotelesek angolul tudni, vagy pl Romaniaban is? LOL.

2017. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nyaralás vagy egyéb vakáció miatt kérdezed, akkor igen, az angol tökéletesen elég. Az emberek nagy része beszél valamilyen szinten angolul.

Ha ki szeretnél költözni és dolgozni, akkor az édeskevés. Németek nem nagyon tolerálják azt, hogy valaki kiköltözik és sz.rik a nyelvet megtanulni, csak mert ő beszél angolul. Ilyen téren nagyon problémás lenne.

A rengeteg bevándorló miatt meg amúgy is túl sok a németül nem beszélő egyén, szóval nem kapkodnak nagyon érted.

2017. febr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem beszelve arrol, hog pl sogorom is felsofoku angolbol, megis a nejem intez neki mindent...
2017. febr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!