Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri 11-12. osztályt Németor...

Megéri 11-12. osztályt Németországban járni? /többi lent/

Figyelt kérdés
Most megyek 10.-be (Mo.-on gimnáziumba). A német nyelvtudásom egyenlőre nagyon alapfokon van. A kérdésem az lenne hogy mennyire éri meg Németországban középiskolát befejezni (Baden Württenberg), illetve vannak teljesen angol nyelvű osztályok? Esetleg két tannyelvű osztályok? Tapasztalatokat és mindenféle információt szívesen olvasok. Előre is köszönöm.

2015. aug. 2. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 9. után mentem ki Realschuléba, újra a 9-edikbe, mondjuk én eleve jól tudtam már németül. Jövőre, 10-ben kapjuk meg a Realschulabschluss, ami után lehet 3 osztályos gimnáziumba menni, leérettségizni, vagy egy szakmát (Ausbildung) kitanulni.
2015. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Baden-Württenbergben van az egyik legnehezebb oktatás, Bayern után. A gimnáziumokbna nagy az elvárás. Biztos van kéttannyelvű (angol-német) gimi, de nem ismerek egy olyat sem. Van egy éved, azalatt fel kéne hoznod a némettudásodat, én középfokú nyelvvizsgával is megszenvedtem az első hónapokban... Biztos megéri ott tanulni, mert anyanyelvi szinten megtanulsz németül és könnyebb lessz német egyetemekre bekerülni, de nagy áldozatokat kell hozni érte.
2015. aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és kihagytam, hogy 11-12. ott már erettségire készülő osztályok, magad választhatod a tantárgyaidat a kötelezők mellett, de emiatt még sokkal nehezebb, olyan, mintha minden választottat emelten tanulnád. Ezért azt ajánlom, hogy ha kimész, akkor ismételd meg a 10.Osztályt!
2015. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Esetleg nincsenek olyan osztályok ahol mindent angolul tanulnak?

2015. aug. 2. 14:58
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezekben van kéttannyelvű képés Baden-Württenbergen belül.

2015. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Teljes angol nyelvű osztályok nincsenek?

2015. aug. 2. 15:11
 7/10 A kérdező kommentje:
A két tannyelvű osztályokban melyik tantárgyak vannak németül tartva?
2015. aug. 2. 15:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Van 1-2 angol nyelvű iskola, azok olyanok, mint a British School itthon, de szerintem az fizetős. Olyanról nem tudok, hogy egy német iskolán belül angol nyelvű osztály legyen.

Szerintem amúgy neked egy kéttannyelvű jó lenne, ott lenne időd belerázódni a németbe, mert ugye sok tantárgy angolul lenne. A csak angol nyelvűt amúgy sem ajánlanám, mert akkor nem tanulnál meg rendesen németül, vagy csak nagyon nehezen, ami nem jó.

2015. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem iskola válogatja, nézd meg a honlapokat. Tudok benne segíteni, de ahhoz kéne tudnom, hogy melyik vàrosba mész! Beszéljünk privátba :)
2015. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. aug. 2. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!