Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha bejelölök egy egyetemet...

Ha bejelölök egy egyetemet vidéken, és kiderül a nyáron, hogy felvettek, de én úgy döntök mégis, hogy nem mennék olyan messzire, már nem tudom vissza vonni igaz?

Figyelt kérdés
tehát ha úgy jön ki sorrendben, hogy oda vesznek fel, de meggondolnam magam nincs vissza út? bizonytalan vagyok. akkor jobb ha be sem jelölöm?
2017. febr. 12. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
oda mehetsz, ahova felvettek. olyan nincs hogy te inkább mégis a 2. helyen megjelöltre mennél.
2017. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a kellő pontszámod a bejutáshoz, az még csak egy opció; dönthetsz úgy, hogy nem iratkozol be, nem kötelező. Viszont ilyenkor ugye lemaradsz a felsőoktatásról az adott időszakban, mert nem dönthetsz úgy, hogy mégis máshová mennél.

Ha nem akarsz bekerülni valahová, akkor ne jelöld meg. Megóvod magad is a kellemetlenségektől, valamint nem veszed el mások elől a helyet, akik szívesen járnának oda.

2017. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felvettek nincs vissza út. De még július 12-ig meggondolhatod magad. Ha addig úgy döntesz, hogy oda semmiképpen nem akarsz menni, akkor törölheted a listádról. A törlés nem számít sorrendmódosításnak. Illetve max egyszer módosíthatsz a sorrendeden, júéius 12-ig, ha akarsz és ahova még sem akarsz menni azt utolsó helyre teheted. Vagy törölheted július 12-ig.
2017. febr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Július 12-ig módosíthatsz sorrendet (vagy törölhetsz a listából egyes szakokat). Tehát ha most bizonytalan vagy, szerintem jelölj meg minden szóba jöhető szakot és képzési helyet. Júliusban már tudni fogod, hogy hány pontot sikerült összeszedned, a régi ponthatárok alapján pedig a mainál sokkal jobban meg tudod majd becsülni, hogy hova milyen eséllyel vesznek fel. Ahova meg mégsem akarsz menni azt törölheted (vagy a sor végére csúsztathatod). - De új szakot ugye már nem jelölhetsz meg február 15 után, szóval légy körültekintő!
2017. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
most nem igazán értem, mert valaki azt mondja lehet más meg csak, hogy törölni. bár az utóbbi is egy jo lehetőség már. nem tudtok egy oldalt ahol le van irva? mert én nem találtam. köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 12. 11:38
 6/9 lio77 ***** válasza:
100%

Pl

1.Debrecen

2.Szeged

3.Pest


Nem akarsz Debrecenbe menni,így törölheted.(Ez nem számít sorrend módosításnak).


Vagy megváltoztatod a sorrendet


1.Pest

2.Szeged

3-Debrecen


Ezt csak egyszer csinálhatod meg.


Csinálhatod mindkettőt(törlés és csere).



Ha már felvettek valahova,akkor nem csinálhatod azt hogy a 2. vagy 3. megjelölt suliba mész inkább.Vagy beiratkozol ahova felvettek elsőre,vagy akkor nem kezded el az egyetemet.

2017. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

"most nem igazán értem, mert valaki azt mondja lehet"


Nem mondta senki, hogy lehet.

2017. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt írták, hogy nem kötelező beiratkozni, de ekkor jellemzően csúszol egy évet, mert hivatalosan csak oda vettek fel.


Elvileg van lehetőség beiratkozás után asz áthajózásra, de ez általában feltételez van kötve (pontszám, akkreditálható kreditek, átlag).

[link]

Azt javaslom, hogy tedd könnyebbé az életedet, és addig dönts, amíg még egyszerű változtatni. Máskülönben még ha át is vesznek, elcsúszhatsz pédául a koli/albérlet intézésével.

2017. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm! :)
2017. febr. 12. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!