Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mégis mit kezdjek magammal?

Mégis mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és már igazán itt lenne az ideje, hogy eldöntsem mit akarok csinálni a jövőben. Viszont csak egy helyben toporzékolok. Akartam én már minden lenni (komolyan, nem csak ovis ábrándok voltak) újságíró, biológus, bölcsész, óvónéni, könyvelő, környezetvédő.


Négyes tanuló vagyok, de egyik tantárgyból sem vagyok kiemelkedő. Biológiából fogok emeltezni (kémiából is szerettem volna, viszont rájöttem, hogy az nem az én pályám), valamint (remélhetőleg) a nyelvvizsgám is meglesz.


Ami jelenleg érdekel az a környezetvédelem, esetleg valami irodai munka. (Az életem a rendszerezés :D). Viszont már a csapból is az folyik, hogy a környezetmérnök meg hasonlók mennyire büfé szakok. Bár ezzel nem teljesen értek egyet, hiszen most elég sokan a környezetvédelem témán pörögnek (jogosan).


Már oda-vissza tudom a felvi.hu-t (nagyon gagyi, kis túlzással semmi releváns információt nem tartalmaz), megcsináltam az összes személyiségtesztet és az összes „tudd meg, hogy mit fogsz csinálni 30 év múlva” teszteket.


Tehát a kér(d)és maga: Aki hasonló cipőben járt, kérem ossza meg a tapasztalatait vagy csak nyugtasson meg, mert lassan belepusztulok. :D :D


2016. nov. 23. 19:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Felnőtt fejjel, megjárva pár kört, én azt javaslom, hogy ha nem tudod mit akarsz igazán, akkor ne csinálj semmit. Fogj egy batyut, menj és nézz körül a világban. Dolgozz annyit, hogy megélj és nézd meg, mi az, ami tényleg érdekel! Hülyeség, hogy azonnal tovább kell tanulni és 17 évesen döntsd el, mi akarsz lenni. Magad sem tudod, mi érdekel, mire vagy alkalmas, miben lennél jó. Ez nem így működik, hogy megmondod otthon a széken, egy felvi.hu segítségével, mire vagy hivatva. Adj magadnak időt, tanulj és láss világot és meglátod, mi vonz! Nem maradsz le semmiről, ha nem 18 évesen tanulsz tovább, hanem 22. Vagy még több. Én 32 vagyok és néhány éve tudom csak, mi az, ami tényleg nekem való. Nem történt előtte más, mint hogy elpocsékoltam az állami támogatott féléveimet, és most fizethetem a tanulmányaimat. Felesleges volt. Ne csináld!
2016. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!