Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme a nyolcadik évfolya...

BiTOPro97 kérdése:

Mi értelme a nyolcadik évfolyamnak hazánkban egy általános iskolában? - anyám is mondta, és mondja kiüresedett.

Figyelt kérdés
2017. febr. 13. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
what
2017. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyolcadik fele ismétlés lenne, előtte amit tanítanak egész másként oktatnak újra, pár éven belül. A hetedikre is utóbbi igaz.
2017. febr. 13. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel az egész felső tagozat felesleges, mert a gimiben úgyis újra előveszik az anyagot - ezért jobb a 8 osztályos gimi:)
2017. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az az értelme, hogy a nyolcadik évfolyam írja meg a diákok nagy része a központi írásbelit, ami eldöntheti akár a későbbi életüket is.


A magyar oktatási rendszer "spirális". Valamit tanulsz mondjuk hetedikben de azt később valamelyik évfolyamon jobban kibővítitek. Olyan mintha többször tanulnád ugyanazt, de nem mert jobban elmélyülsz benne.

2017. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tény, hogy jobb a nyolcosztályos - vitatható, de nehezen, - ha nem akartunk volna egy suliba járni ikerhúgommal, és nem ötödikbe jövők haza, akkor mi is oda járunk.
2017. febr. 13. 20:11
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 De vagy sekély marad, vagy túl mély, a diákoknak változó melyik hogy.


4+8+4-5+

10+4-5+

de

6+6+4-5+

is

szerencsésebb.


Ez olyan népi felzárkoztatónak, átmenetre formálták. - tudom, mert több nyelven olvastam, az ilyen szisztémák kialakulását.

2017. febr. 13. 20:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem iskolaévekben nagyobb időhúzás nem volt. Ha nem lett volna ott a húgom, el is megyek magántanulónak. Szó szerint, ellopták azokat az éveimet más különben, és a húgomét is.
2017. febr. 16. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!