Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy lenne értelme egyáltalán...

Úgy lenne értelme egyáltalán tanárnak menni, ha egyik tantárgyból sem vagyok kiemelkedő?

Figyelt kérdés
Maga a tanítás, a gyerekekkel, diákokkal való foglalkozás, a tananyag átadása kreatív, színes módon érdekel. Gondolkoztam a tanító szakon, és szívesen foglalkoznék alsós gyerekekkel, de még inkább a felsősökkel, vagy a gimnazista korosztállyal. Ugye ehhez osztatlan tanárképzésre kéne menni, ahol két tantárgyat kell választani, amiből az ember szakosodik, amit tanítani fog. Na és itt jön a probléma, hogy nekem egyik tantárgy sem megy kiemelkedően. Mindenből átlagos, középszerű a tudásom, 4-5-ös tanuló vagyok. Alap lenne gondolom, hogy ha az ember teszem azt matek tanár szeretne lenni, akkor jó is legyen matekból, meg ehhez mondjuk 100%-os érettségi is kéne, nem? Szerintetek el is felejthetem a tanári pályát?

2017. febr. 13. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan, dehogy.

A hozzáállás és a rátermettség a legfontosabb. A többit meg tudod tanulni!

Hacsak nem nagyon gyenge a suli, ahova jársz, akkor a bejutással sem lesz probléma:)

2017. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, a gimi, ahova jarok, az nagyon jo. Koszi a valaszod :)
2017. febr. 13. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy kell 100%-os érettségi XD Csak szeresd a tárgyat, meg nem árt belőle emeltezni.
2017. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tobb tantargy is van, amit szeretek, de csak negyes vagyok belole. Iden ezekbol mar az emelt nem johet ossze mert nem is ugy keszultem belole. Igazabol ez a tanar dolog mindig is erdekelt, de a jelentkezesi hatarido elott 2 nappal elesedett bennem. Kicsit kesob, tudom.
2017. febr. 13. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a hivatásod, üdítő kivétel leszel a között a sok tanár között, akik csak a háromhavi szabi miatt ment tanárnak. Ritka az ilyen
2017. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!