Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak az egyik érettségi...

Csak az egyik érettségi követelményem lesz meg. A másikat eltudom végezni középiskolán kivül? Ha igen elfogadják jelentkezésnél?

Figyelt kérdés

Programtervezőnek akarnék tovább tanulni csak az egyik (matek) érettségi lesz meg.Nekem kötelező szakmai érettségi van az 5. amihez akkor még nem is akartam mást, mert önmagában nagyon nehéz.

Fizika vagy informatika kellene, de az is ott van h érettségi.Akkor nemtudom más tanfolyamon a követelményt, csak érettségin?



2017. febr. 14. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az adott szakhoz fel kell lennie tüntetve, hogy mely tárgyból kell érettségizned , mert azt tudnod kell, hogy még ha az egyetem azon a szakon elfogadna szakközépiskolai tantárgyat is pl.: gépészeti alapok, abból is ugyanúgy érettségizned kell...Egy szó mint 100...ÉRETTSÉGI
2017. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miben különbözne ha egy más tanfolyam vizsgáját tennéd le, minthogy felvegyél még egy érettségi tátrgyat?
2017. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a külömbség.Csak az infó elvan rontva az iskolámban és sokkal több órám lenne...
2017. febr. 14. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem érettségizel sikeresen azokból a tantárgyakból, amiket a megcélzott szakon előírnak, akkor nem vesznek fel, akárhány pontod is lesz, ilyen egyszerű. Lehet ám 5-nél több tárgyból is érettségizni:) Pl. az összes orvosira jelentkező is 6 tárgyból érettségizik (a 4 kötelező, a biológia és a kémia), amiből ráadásul az utóbbi kettő emelt, egyáltalán nem lehetetlen feladat!
2017. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!