Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű angol érettségi...

Emelt szintű angol érettségi miatt kapott nyelvvizsgáért is jár plusz pont egyetemre való jelentkezésnél?

Figyelt kérdés

Emelt szinten érettségiztem angolból 85%-ra, és ha minden igaz, akkor ezzel kiváltottam egy középfokú nyelvvizsgát, ami 28 plusz pontot érne egyébként.

A kérdésem az, hogy ez a 28 pont így is érvényes, hogy én az érettségi által tettem le? Az egyetem ahova jelentkeztem nem kéri az angolt tárgyként (se emelt, se közép szinten), így az érettségi emelt szintű mivoltáért nem kapok + 50 pontot.

(Tehát még van hely annak a 28 pontnak a 100 pontos pluszpont keretben.) Nem volt még eddig semmi nyelvvizsgám.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. jún. 1. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
El kell hogy fogadják
2016. jún. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesértékű nyelvvizsga.
2016. jún. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
19%

Az 50 pont mindenképp megvan, akkor is ha a szakra ahova jelentkeztel nem kell az angol. Es mivel emelteztel angolból, ezért nem számítható be a nyelvvizsga, szoval a plusz 28 nincsen.

Nekem is van nyelvvizsgám korábbról es emelteztem angolbol, de sajnos a 28 pontot igy nem számítják be. Viszont az ötvenet igen, ami azért jobb mint a 28 :)

2016. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tévedésben vagy, hármas: ha nem felvételi tantárgy az angol, mert mondjuk mat-fiz kell műszakira, akkor hiába emeltezik, nincs 50 pont, csak a 28 nyelvvizsgapont. Neked nyilván felvételi tárgyad volt a nyelv.
2016. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!