Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot vagy szakmát...

Milyen szakot vagy szakmát érdemes NEKEM tanulni?

Figyelt kérdés

Igen, tudom hogy erre a kérdésre nekem kell megadni a választ, de annyira nem tudom ,hogy mi illene hozzám és mi az amiben dolgozni is tudnék.


A helyzet a következő:

csak egy érettségim van. szeretnék tovább tanulni.

Ha már felnőtt fejjel tanulni szeretnék munka mellett, akkor már olyat szeretnék tanulni amiből később profitálhatok és hosszútávon tudom csinálni. Viszont vannak korlátaim és ha már én választok akkor feltételeim is. Amik a következők:


-Van egy ritka örökletes betegségem, ami alapesetben semmiben nem korlátoz és kinézetre sem látszik. Csak havonta vag két havonta 2-3 napot keresőképtelen vagyok miatta.

-matekból hülye vagyok

- nem bírom a korán kelést

- nem szeretnék olyan munkát ami károsítja az egészségem

- nem szeretem a teljes monotonitást


Ami az erősségem:

-szeretek embereknek segíteni

- értek a videó és képszerkesztéshez,

- értek a számítógépekhez és sok programhoz is

- gyorsan tanulok

- van B jogsim, szeretek vezetni

- nem vetem meg a fizikai munkát sem

na mind1 :D


A lényeg az , hogy egy olyan szakmát szeretnék tanulni, amivel olyan munkát tudok majd végezni, amihez nem kell korán kellnem( 7 óra előtt), nem kell matekot használni, nem megy rá az egészségem(ami van :D ) és nem egy olyan pozíció ami nem nélkülözhetetlen pár napra egy hónapban. Ahol tolerálják hogy beteg vagyok.


És persze jó lenne velem minél jobban keresni :)...de ez már nem is annyira lényeg, csakhogy tudtok -e kapásból ilyen szakmát nekem mondani? :)


köszi aki tud segíteni :)



2017. febr. 15. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Rögtön azt emelném ki első körben, hogy a legtöbb munkahelyen az első 3 hónap próbaidő, azaz nincs szabadnapod.

Ha tudsz orvosi igazolást mutatni és mondjuk előre is jelzel, hogy a te egészségi állapotod miatt, ki kell hagynod időnként néhány napot a munkádból akkor ez a része pipa.


Ha nem akarsz korán kelni akkor két feltételnek kell teljesülnie: a munkahely közel legyen hozzád és ne 8 óra vagy azelőtt legyen kötelező beérni.

Ilyenből nagyon sok van, például a pincéreknek, mixerek, pultosok délután este vagy éjszaka dolgoznak.


Nagyon sok OKJ-s szakma van amit munka mellett tudsz végezni, ez egy véges lista, írd ki azokat amelyekkel szerinted olyan munkát találsz, amit el tudnál végezni, érdekel és az igényeidnek megfelelő.


Konkrét példát nem szívesen írnék, nagyon sok lehetőség van.

Esetleg OKJ-s informatikai képzés, ott nincs matematika, viszont lehetséges, hogy van olyan szak ahol van videó és képszerkesztés.

2017. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen feltételek mellett szerintem feltétlenül diplomát kellene szerezned, mert az értelmiségi munkakörök azok amelyek lazábbak és alkalmazkodóképesebbek ilyen szempontból.


Mivel az informatikát szereted, de a matekot nem ezért a következő lightosabb informatikás szakokat ajánlom:


Informatikus könyvtáros (ELTE BTK)

Informatikus és szakigazgatási agrármérnök (SZIE)

Gazdaságinformatikus

Kommunikáció és médiatudomány

2017. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!