Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok információkat mondani...

Tudtok információkat mondani az állatorvosi egyetemrôl?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és amióta az eszemet tudom állatorvos szeretnék lenni. Még van 2 év az érettségiig, de már most nagyon izgulok. Mennyire nehéz bejutni az állami ösztöndíjas egyetemre? Mennyire kell félni a sok tanulástól illetve a nehéz vizsgáktól? Ha lediplomáztam nehéz elhelyezkedni, ha saját rendelôt szeretnék? Milyen tulajdonságokat kell birtokolni ahoz, hogy könnyen mentem az egyetem és a munka? Elôre is köszönöm a válaszokat.

2017. febr. 22. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyire nehéz bejutni, függ attól is, hogy tudsz-e hozott pontokkal számolni vagy pontduplázással akarsz bekerülni. Nézőpont kérdése, kinek melyik a nehezebb, de pontduplázással ugye nagyobb a tétje a két emelt érettséginek. Mindenképp 80%-fölöttre kell becélozni mindkét emelt eredményét.

A tanulástól nem kell félni. Folyamatosan kell tanulni (amúgy is vannak tárgyak, amikből rendszeresen vannak beszámolók), és akkor nem kell a vizsgaidőszakban kapkodni (akkor már sokszor úgyis késő:S)

Elhelyezkedni el lehet vele, de először nyilván tapasztalatot kell szerezned, az azért nem úgy megy, hogy egyik nap lediplomázol, a másik nap meg rendelőt nyitsz:) - Amúgy ne gondold, hogy diplomával a kezedben "hú de okos" leszel, mert nagyon nagy anyagokról van szó, és sok mindent sem leadni, sem begyakorolni, sem visszakérdezni nincs idő, tehát a vizsgaanyag csak egy nagyon alap tudást ad, amellett neked kell az egyetem alatt is és utána is az érdeklődési területednek megfelelően képezned magad!

2017. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna a kérdést!:D Még egy idősek is vagyunk😂, és detto mást el sem tudnék képzelni mint hogy állatorvos legyek!:) Úgyhogy hatalmas pacsi jövőbeli kolléga✋🏻 Igyekezzünk hogy bekerülhessünk az egyetemre!💪🏻
2017. ápr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Először azt hittem h en írtam ezt a kérdést. En is CSAK állatorvos szeretnek lenni. Es énis 16 vagyok😂😂😂
2017. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kollégák írjatok már rám, kíváncsi vagyok a hozzám hasonlóan elvetemült állatokra!:DD🙏🏻😎
2017. jún. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!