Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen laptopot vegyek program...

Milyen laptopot vegyek programfejlesztő informatikus szakra?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok, szinte biztos a bejutásom az ELTE IK programfejlesztő informatikus szakára. Nyíregyházi vagyok és koliba készülök, mindenképpen kéne egy laptopot vennem, gondolom 2 második évbe vagy akár már korábban is csak kelleni fog programozásra egy laptop. Mit érdemes venni? Mac vagy windows alapú? Mekkora teljesítményre lenne szükségem...? 700 ezer főlé nem akarok menni! Köszönöm a válaszokat.

2017. febr. 22. 22:31
 1/9 anonim válasza:

Egy egyszerű, 100-150 forintos laptop is bőven megteszi.( Persze, ha nem a játék a fő.) Úgyis az lesz a lényeg, hogy a programozás alapjait(!) kell megtanulni. A programozáshoz nem kell nagy teljesítmény.

U.i.: Legyen könnyű.

2017. febr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én feleslegesnek érzem, hogy ennyire drága laptopot vegyél ilyen célra. A tanulmányaid végett nem valószínű, hogy szükség lesz a hatalmas teljesítményre. Számomra például az volt fontos, hogy az akkumulátora sokáig bírja és könnyű legyen akár egész nap cipelni. Ha márkát javasolhatok, akkor ThinkPad.


Üdv, egy informatikus

2017. febr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Windows+Linux particio, egy 100k-s laptop is megfelel, 200-ért mar bármit veszel bőven elég lesz..
2017. febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2# Pont most akartam én is javasolni a TP-t, mert nagyon strapabírók. Bár az 510nek és 420-nak az egérpadja gyalázat, én azt használom leginkább, és nagyon hamar kikopik, de bízom benne hogy az újakban javították ezt a hiányosságot.
2017. febr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon el akarod verni a pénzed akkor meg vegyél surface pro-t. Annak legalább megvan az az előnye, hogy könnyű.
2017. febr. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem világmegváltó dolgokat fogtok ti ott kódolni, böven elég egy 100k-s egyetemi célokra.
2017. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy nem a teljesítményért fizeti az ember a százezreket, hanem a tartósságért.

Mi is vettünk olcsólegyen fajta Fujitsu-siemenst, hat 1 év után már akksi halott Volt majdnem. 2 év után szinte Kuka.(nem lifebook-e)

A drágább meg most 7 éves. Akksi még 45 perces. És a játékon kívlül mindenre jó.

2017. febr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egy Fujitsu A555-öt választottam szeptemberben, eddig jól bírja.
2017. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8# a Fujitsu jeletősen javult, amióta nem siemens. Annakidején az E-széria Volt a csúcs, a többi meg csak Volt. Viszont az E-nek is Volt egy hibája, az hogy nem Volt fém merevítés a házban, és aki egy kézzel a sarkánál cipelte die-oda, egy idő után elrepedt.
2017. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!