Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolai felvételi rangsor...

Középiskolai felvételi rangsor, mik a lehetőségek? Előnyt élvezhet e az a diák aki a gimnáziumi tanulmányait abban az iskolában folytatja amelyben általános iskolába is járt?

Figyelt kérdés

Szóval ha én a saját iskolámat csak pl a 3-4. helyen jelöltem és esetleg az előtte lévőkbe nem nyertem felvételt mérlegelhet e úgy az iskolám hogy felvesz mivel oda jártam 8 évig? Hiába vannak nálam jobb tanulókakik még ráadásul elsőnek jelölték az iskolát.

Nyilván ez egy általános iskola és gimnázium.



2017. febr. 24. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan lehet 12 osztályos iskolában, hogy bizonyos feltételek (megfelelő tanulmányi eredmény) esetén a diák felvételi nélkül bekereül valamelyik középiskolai osztályba. De ha felvételi vizsgát kell tenned, akkor valószínűleg nem az lesz a döntő, hogy te oda jártál. Esetleg azonos pontszám esetén élvezhetsz előnyt. Minderről valószínűleg pontosabb infót tud adni az iskola.
2017. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A bizonyítványom kitűnő és szóbelit se kérnek a saját iskolámba de itt is túl jelentkezés van és biztos vannak nálam jobb tanulók is akiknek az írásbelijük jobban sikerült.
2017. febr. 24. 10:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy csak gimiket jelöltem meg és sajnos az írásbelim alig több 50 pontnál. Félek hogy a jegyző választ majd nekem iskolát.
2017. febr. 24. 10:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézd, ha kitűnő létedre csak 50 pontos lett a szóbelid, az azt jelenti, hogy az iskolád nem túl erős, tehát jól tetted, hogy nem azt írtad első helyre. Nme a jegyző fog választani, hanem te választottál, mikor beírtad, mely iskolák jöhetnek szóba. Ha szeretsz tanulni, és jól is megy, akkor szerintem gimnáziummal jársz a legjobban. Ha azután nem akarsz egyetemre menni, 1-2 év alatt csaknem bármelyik szakmát kitanulhatod.
2017. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elírtam. 50 pontos lett az írásbelid...
2017. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Stressz a fő oka annak hogy rossz lett az írásbelim. Igazad van szeretek tanulni csak a matek nem az erősségem és az húzta le a felvételit. A matek dolgozatokra felkészülők és azért vagyok belőle jó de az írásbeli inkább a logikára épül mint sem a tanultakra.

De 50 pont az karcsú nagyon mert hát mindenhol túljelentkezés van . Persze azért arra ügyeltem hogy ne versenyistállókat jelöljek meg , mert tisztában vagyok a képességeimmel.

2017. febr. 24. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!