Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Figyelembe veszik az egyetemek...

Figyelembe veszik az egyetemek, hogy nappali vagy esti tagozatos voltál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, esti gimnáziumba járok.

Családi okok miatt önellátónak kellett lennem, de az iskolát sem akartam természetesen befejezni, ezért íratkoztam át esti tagozatra. A kérdésem tehát az, hogy: kisseb esélyel vesznek fel jobb egyetemre, ha esti tagozaton érettségizek le ? Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. febr. 24. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemek egyedül azt tudják szabályozni, hogy hány embert vesznek fel az adott félévben, de egyébként SEMMI MÁS rálátásuk nincs a felvételi procedúrára, nem náluk történik. Ha érvényes a jelentkezésed, onnantól már csak a pontszámodon és a felvételi sorrendeden múlik a dolog.
2017. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ajánlom figyelmedbe a felvi.hu honlapot, ez a hivatalos felvételivel kapcsolatos weboldal, itt kell a jelentkezést is leadni. Ugyanitt találod a felvételi eljárás módját, azt, hogyan számítják a pontjaidat, melyik szakra milyen követelmények vannak, és melyik évben hány ponttal lehetett bejutni.


A pontok szintjén egyáltalán nem számít, hogy nappalin vagy estin tanultál-e, a lényeg, hogy milyen az érettségid (százalékok), van-e nyelvvizsgád, stb.

2017. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönm a válaszokat, tényleg.
2017. febr. 24. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!