Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely tantárgyakból számítják...

Mely tantárgyakból számítják a felvételi pontokat?

Figyelt kérdés

Most másodikos gimnazista vagyok, és van egy kisebb katyvasz a fejemben ami a továbbtanulást illeti. Tudom, hogy a 11.-es , 12.-es jegyeimből és az érettségiből (vagy csak valamelyiket megduplázva) és a többletpontokból számítják ki a pontjaimat, de a 11.-es és 12.-eseknél csak az érettségi tárgyakból számítják vagy az összesből? Pl.: a fizika nem megy és nagyon rosszak a jegyeim, de a többi rendbe van, és a fizika is bele fog számítani, vagy csak a matek,magyar,töri, angol +választott? Remélem érthetően tettem fel a kérdést, köszi a válaszokat

16L



2017. febr. 25. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

"Google a barátod"



Csak a matek, töri, magyar, választott nyelv, választott természettudományi tantárgy utolsó két éve számít a 'jegyek' pontjaiba.


A fizika akkor számít bele, ha azt választod,de nem hiszem, hogy Neked megérné. De természettudomány még a földrajz, biológia, kémia is, van tehát még választási lehetőséged.


Ha valamiből nem tanulsz 12.-ben, de az a választottad, akkor a 10.-es és a 11.-es év számít. Az a lényeg, hogy a kettő utolsó.


Érettségi pedig matek, töri, magyar, választott nyelv, + választott tantárgy (akár több is) -ból lesz Neked.


Csak az érettségit duplázhatod, a jegyeidet nem.



Remélem tudtam segíteni. ;)

17/F

2017. febr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
2017. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!