Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol-orosz osztatlan, vagy...

Angol-orosz osztatlan, vagy nemzetközi tanulmányok MA? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Anglisztika BA-s hallgató vagyok, a minor nyelvem az orosz. Miután befejezem a BA-t, lehetőségem van átmenni osztatlanképzésre, hogy ott az átkreditált tárgyaim után még egy pár évet tanulva tanár lehessek, a másik opció a nemzetközi tanulmányok MA (mesterképzés). Valakinek van tapasztalata a nemzetközi tanulmányokról MA-n? Érdemes odamenni? Utána el tudok helyezkedni valahol úgy, hogy beszélek angolul és oroszul?

2017. febr. 26. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy lemaradasod lenne NT MA-n, ha igy mennel oda. Es a krediteket se nagyon szamitanak be, szoval szerintem inkabb vagy folytasd a tanarit, vagy elobb BA NT-bol.
2017. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egyik anglisztikás ismerősöm ment tovább nemzetközi MA-ra, és bár sok tárgyat nem tudott beszámíttatni, elvan rajta és megy neki. Nemzetközi környezetben (csak ő magyar az évfolyamon) tanulnak, és nem mondta, hogy nehéz lenne.
2017. febr. 27. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Hat, nezd akkor probald meg, ha erdekel. En NT-s vagyok, ezert tanacsoltam ezt, mert pl. hatalmas alapirodalma van ezeknek a teruleteknek, amiket tobbet BA-n veszunk at. Tehat pl. nem tudom, mit csinalna az, aki elmegy MA-ra, es elso szeminariumon azt a feladatot kapja, hogy irjon egy 15 oldalas elemzest az IR Theory ezen es ezen teruleteirol Hedley Bull megkozeliteseben es felfogasaban. Most csak mondtam valami peldat. Ettol fuggetlenul lehet hogy menne neked, ezt nem tudhatom persze, csak kicsit olyannak erzem a szituaciot, mintha valaki anglisztikara akarna menni ugy, hogy csak nemetul tud:). De ez tenyleg csak az en velemenyem, az alapjan, amit a BA-n latok.
2017. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a véleményed :)
2017. febr. 27. 14:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én is anglisztika BA-n végeztem 2017-ben. 3 államilag támogatott évem maradt még, mert ugye csak egy 3 éves államilag támogatott képzésen vettem eddig részt. Akkor ezt a maradék 3 évet felhasználhatom mondjuk egy osztatlan tanárképzésre, vagy csak mesterképzésre lehet már? Gondolom mivel ilyen terveid voltak, te talán többet tudsz erről mint én.
2018. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Átjelentkezhetsz tanárira, a felhasználható éveid továbbra is érvényesek. A tárgyaidat át kell kreditáltatni.
2018. jan. 24. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!