Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A dietetikus szakma mit takar...

A dietetikus szakma mit takar pontosan? Milyen az elhelyezkedesi lehetoseg? Milyen tantargyakat kell tanulni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 27. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
[link] - Itt egy órarend, és táplálkozástudománnyal foglalkoznál, pl különböző diéták összeállításával korházban vagy élelmiszeriparban, szerintem kutatni is lehet vele.
2017. febr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az élelmiszermérnök BSc + Táplálkozástudományi MSc kombinációt ajánlanám dietetika helyett.
2017. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hu nagyon koszonom:) miert ajanlod azt jobban? Es egy kerdes az elelmiszeriparin mennyire kell a kemia?
2017. febr. 27. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert nem csak közszférában, hanem a versenyszférában is el tudsz helyezkedni, így nem kell nettó 120 ezer/hóval leélni az életed.

Élelmiszermérnökin sok kémia kell. Van általános és szervetlen kémia,biokémia,szerves kémia,élelmiszerkémia,élelmiszeranalitika.

Nem olyan vészesek ezek a tárgyak amúgy.

Sokkal szerteágazóbbak a lehetőségeid ezzel a kombinációval.

2017. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat:) az a baj h kemiabol nem vagyok valami fenyes:( 3 vagyok belolle szval nem biztos h nekem valo ez de amugy nem vagyok rossz tanulo 4,4 es az atlagom. Es ha dietetikusra mennek az mennyire nehez?
2017. febr. 28. 19:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok helyen eltud helyezkedni. Rengeteg etterembe is keresik mar! Szallodakban, kaja kiszallito helyeken, korhazban, maganban, iskolai/munka vagy egyeb menzán
2017. febr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Különben én is ide adtam be a jelentkezésem és van több ismerősöm is akik ebben dolgoznak és ők szeretik nagyon
2017. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Engem is erdekel csak felek h nehez a kemia:(
2017. márc. 1. 06:32
 9/9 anonim válasza:
Dieteikus!! Mivel én is annak tanulok és az élelm.mérnököt is beírtam. A dietetika izgalmas, magát az embert tanulod nem a növényt meg annak a latin neveit vagy állatokat (persze lehet valakit ez vonz engem nem). Mint mi első éves dietetikusok tt-sek is ülnek bent óráinkon. Én személy szerinr a diétámat nem bíznám olyanra aki nem tanult anatómiát, orvosi latint csak a kémiàt én a biosz növény oldalát. Ha dietetikus akarsz lenni akkor cél irányosan tanulj is annak, ne mérnökire menj... nekünk nem mellesleg kevesebb a kémiánk...
2017. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!