Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Dietetikus szakma? Tényleg...

Dietetikus szakma? Tényleg olyan borzalmas a helyzet? Esetleg végzett dietetikusok tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel ez a szakma, mindig is foglalkoztam azzal hogy táplálkozással, életmóddal hogyan lehet az egészségi állapoton javítani (sajnos betegségek miatt). Én hiszek benne, sőt állítom, hogy a helyes táplálkozással és életmóddal rengeteg betegséget magunk mögött hagyhatunk vagy épp megelőzhetünk. Segíteni az embereken szintén nagyon szeretek, és nem bánnám ha a szakmám is erről szólna. Viszont az egy dolog hogy mit csinálnék szívesen, az is fontos számomra hogy egy családot eltudjak tartani, ne kelljen kínlódni, ami ma már elég ritka. Nem luxusra vágyok, csak normális élhető körülményekre, hogy ne kelljen minden fillért átgondolni, és állandóan lemondani mindenről napról napra élni.

Olyanok tapasztalatait várom, akik ebben a szakmában dolgoznak, vagy esetleg ismerősük hozzátartozójuk. Belelátnak a dolgokba és tudják mik a lehetőségek. Mennyire lehet elhelyezkedni? Mennyire éri meg négy évig tanulni? Magán dietetikusként mennyi esély van elindulni, és talpon is maradni?



2016. márc. 11. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Elhelyezkedési lelehetőség kórházak és kórházak élelmezési osztályian, közétkeztető cégek, iskolák.. itt közalkalmazotti bérrel lehetsz el ami netto 80-120 ig terjed

Lehetsz ugyan ezek magánszférája és lehetsz vállalkozó is.. a ébred nem fog sokban különbözni


Ha sokat akarsz keresni legyél orvoslátogató....


váll. diet.

2016. márc. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl biztató...édesanyám keres 80 ezret bolti eladóként szakmunkás végzettséggel... :S és ezzel most nem leszólni akarom a szakmunkás végzettséggel rendelkezőket, isten ments, csak azért durva hogy még négy év gimnáziummal és érettségivel meg plusz négy év felsőoktatással és diplomával ugyanennyit lehet keresni. Nem éri meg a kínlódást, most komolyan, azon kívül hogy szívesen csinálnám, mi a francnak....
2016. márc. 14. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez van én ezért hagytam ott a kórházat... és vagyok vállalkozó dupláját keresem.
2016. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát ha emellett döntök én se a kórházzal tervezek 80 ezerér... mondom nem az a lényeg nekem hogy halálra keressem magam, hanem normális körülményeket teremthessek magamnak és esetleg egy családnak is, és a 80 ezer ma már sajnos nagyon nem ez a szint, amit tapasztalatból tudok.

Azt még megkérdezhetem hogy akkor te így vállalkozóként elégedett vagy a szakmáddal és a fizetéseddel?

2016. márc. 16. 01:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Kórházi dolgozóként is elégedett voltam a hivatásommal. Nem azért lettem vállalkozó mert nem voltam elégedett.. kezdettől ez volt a tervem... már miután megvolt az engedélyekhez szükséges gyakorlatom is lehettem volna.. de nem volt alaptőkém.. ( közben családot alapítottunk) később jött össze mindez mint terveztem főiskola után. De most elégedett vagyok a helyzettel.. a fizu még nem annyi mint szeretném, de a mennyisége már csak rajtam múlik....



Illetve valójában a szakmai boldogságom nem az anyagi javaktól függnek. most érik be az a sok minden amit eddig letettem az asztalra.

2016. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!