Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hármas matek érettségivel még...

Hármas matek érettségivel még lehet esélyem egyetemre?

Figyelt kérdés

Üdv. A kérdésem mögött sajnos az áll, hogy a matek tanárunk egy megszomorodott vénasszony, aki a rossz napjait általában a diákokon tölti ki - hogy szebben fogalmazzak. Ennek köszönhető, hogy az osztályunkban mindenki hármas matekból, vagy annál rosszabb. Egyetlen egy ötös van - mert hát mindig van egy egy kedvenc, egy nyalis gyerek. Én hármas vagyok. A tanárnőnek olyan a tanítási stílusa, hogy sietünk a vakvilágba az anyaggal, de senki nem ért semmit. Ha megkérjük, magyarázza el, már azért is egyes jár. Nem vicc, tapasztalatból mondom, ilyenkor jön a "te dolgod megtanulni" indok. Hat anyaggal járunk előrébb, mint az osztályunk másik fele másik tanárral, de ők legalább értik. Tanárcserét már többször is szóbahoztunk az igazgatónak, majd szépen szólva közölte, hogy az a tanárnő itt valakinek a valakije, ezért nem 'szabad' az ő munkájába csak úgy belenyúlni. Úgy érzem, tudnám ezeket a dolgokat ha valaki elmagyarázná rendesen. Az a baj, hogy a családomnak nincs pénze különtanárra... Én magamtól próbáltam már mindent, oktató videók, többféle könyv, de a tanárnő szinte az alapokat sem adja meg. (Tizedikes vagyok)

Úgy érzem, ha ez így fog folytatódni, az érettségim matematikából biztosan nem lesz jobb hármasnál. Egyébként minden másból 4,5 vagyok. Félek azonban, hogy emiatt nem fogok tudni egyetemre járni. Debrecenbe, Gödöllőre vagy Miskolcra szeretnék menni agrármérnöknek vagy valami biológiás szakra. 2 nyelvvizsgám meglesz 12.-re. Már egy van. Tudom, sok mindentől fog függeni, a többiek felhozatala, hányan jelentkeznek, meg minden, de mégis az a kérdésem, hogy emiatt még felvehetnek?


2017. márc. 1. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért a tankönyvből elég sok mindent meg lehet tanulni. Forgasd! Jövőre már próbálkozhatsz a korábbi érettségi vizsgákkal. Ha biológia irányba akarsz továbbmenni, akkor nem igazán érdekes a matek, ha biszont valamilyen mérnöki szakra, akkor igen.
2017. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyakorolj a matek érettségi feladatlapokkal, a megoldókulcsok fent vannak az interneten, a matek nagyrésze egyébként is a gyakorlásról szól, ha több energiát kezdesz el beleforgatni, előbb-utóbb sikerülnie kell. Én az egyetem miatt sem aggódnék a helyedben, azok a szakok, amiket néztél, azokon az egyetemeken elég alacsony ponthatárral futnak. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne is foglalkozz a matekkal, főleg, mert egyetemre kell is majd, viszont ne görcsölj rá, koncentrálj erősen a felvételi tárgyakra, és minden rendben lesz. :)
2017. márc. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bioszhoz szerintem illene picit jobb matek, de csak egy hármas érettségi miatt még felvesznek, ha minden másnál jó eredményt érsz el. Nekem is 3-as matek érettségim volt, de így is összeszedtem 440 pontot simán XD
2017. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én meg egyébként hármas matekkal simán megírtam ötösre, nem nagy kunszt, de tényleg.
2017. márc. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanez volt velem is a helyzet!!! Semmit, értsd úgy hogy semmit nem tudtam matekbol!! Ez úgy oldódott meg hogy a. Corvinuson tartanak szombatonként érettségi felkészítő órákat, én 11-12be jártam. (INGYENES) Iszonyú jó volt!! Nem olyan mint az iskola, iszonyú lazák a tanárok mert meg ők maguk is diákok. Ha nem értettem valamit azonnal elmagyarázták(márpedig semmit nem értettem az elején). Meg nyáron csináltak nyári tábort, érettségi előtt meg tavaszit, ahol külön mentorral mentünk végig mindenen.

Most 19 vagyok, két éve érettségiztem, és 94% lett a közepem.

Nyilván én is tettem hozzá, és az érettségi előtti héten még részt vettem egy ilyen "gyorstalpaló hülyéknek" tanfolyamon is. Az a neve hogy FinAlls... 2 szombaton át tartottak az órák. Nagyon jól éreztem ott is magam. Nem emlékszem az árára, de tudom hogy elég olcsó volt, értsd úgy hogy 10ezer körül a két 8 órás alkalom együtt.

Szóval én ezeket tettem a kitűnőért, JA és az iskolai tanáromnál kettes voltam!!

Konkrétan az volt a motivációm hogy majd ő javítsa az érettségim és lássa hogy nem én vagyok hülye matekból hanem ő egy barom aki pofára osztályoz...

2017. márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!