Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME-n lehet felvenni németül...

A BME-n lehet felvenni németül tantárgyakat?

Figyelt kérdés
Elsősorban a GTK részleg érdekel, de a műszakisok is nyilatkozhatnak a témában. Köszi!

2017. márc. 6. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Villamosmérnökin van kifejezetten német képzés BSc-n, egy félévet külföldön is tölthet a bekerülő hallgató. Ajánlatos adott kari Hallgatói Képviseletet (bár azok inkompetens balf***ok szinte minden karon, GTK-n különösen) vagy Dékáni Hivatalt megkérdezni.
2017. márc. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ingyenesen?
2017. márc. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Villanykaron és gépészkaron valóban van lehetőség a német képzésen való részvételre. Ez azonban csak akkor él, ha eleve ide felvételizel (a német képzésre), augusztusig lehet jelentkezni. A tárgyakat természetesen lehet németül hallgatni, de egy bizonyos mennyiség felett (talán a képzésed kredit mennyiségének 10%-a) fizetni kell az idegen nyelvű tárgyakért. Természetesen ez a német képzés hallgatóira nem vonatkozik.


Ha érdekel a dolog, akkor ajánlom, hogy engem keress, mert a hallgatók közül most én vagyok az egyik legaktívabb németes; jobban tudok válaszolni, mint a Hallgatói Képviselet.

2017. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Puppi, te vagy az? :D
2017. márc. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
A hallgatói képviseletnél nem nehéz jobban válaszolnod, mert ők csak magukat képviselik és nem a hallgatókat. A kérdezőnek: Ha minden tárgyat németül akarsz hallgatni, akkor a felvételi után, augusztus vége felé tudsz jelentkezni a német nyelvű képzésre, ha van nyelvvizsgád, akkor felvesznek. A BME-n nincs kiegészítő nyelvi díj, azaz ingyenes. Ha csak néhány tárgyat szeretnél németül hallgatni, arra is van lehetőséged, ha a csoport létszámba be tudsz kerülni a tárgyfelvételkor. Elég kicsi létszámkorlát van, de azért néhány hallgató be tud kerülni, aki nem a németes képzésre jár. Elvileg, ha meghirdetik a német nyelvű kurzust az adott tárgyból, akkor jelentkezhetsz rá, ha van még hely, bármennyi kreditet szerezhetsz így ingyen, mert ugyanaz a tantárgy kódja, mint a magyar nyelvűnek, így ugyanannak a tantárgynak minősül, nincs korlátozva így. A BME VIK-en nincs nyelvi kiegészítő díj, szerintem a GTK-n sincs, de ott nincs is német nyelvű képzés, bár lehet, hogy 1-2 tárgyat meghirdetnek német kurzusban is, de szerintem angol nyelvű kurzusok felvételére van több lehetőség a GTK, ha egyáltalán van német nyelvűre lehetőség, ezt nem tudom. (A GTK-n egyes tárgyakból, nem sokból, egy-két tárgyból félévente indítanak angol nyelvű kurzust, ez biztos.)
2017. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!