Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mért vagyok ilyen sík hülye a...

Mért vagyok ilyen sík hülye a magyarhoz és a törihez?

Figyelt kérdés
Matek megminden 5 csak töri és magyar nem mit tagyek?(bocsánat ha rosz témához írtam)
2017. márc. 10. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Hányadikos / Hány éves vagy?
2017. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanulj!
2017. márc. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerinte semmi baj nincs veled, csak valahogy a magyahoz/törihez nem érzel affinitást. Mert most oké, lehet írni hogy tanulj sokat, de ha az embert nem érdekli a tárgy, nem fog sokat tanulni. Én a természettudományos tárgyakat a biosz kivételével utáltam, és 3x annyi időmbe telt megtanulni őket, hogy meg is maradjon, mint annak, aki szerette ezeket. Magyarból meg töriből viszont 2x elolvastam valamit és ötös voltam végig. Ezzel nem azt mondom, hogy ne fektess energiát a magyarba/töribe, hiszen érettségihez kell; de ne szakadj meg azért a tanulásába, főleg, ha más tantárgy meg megy, és érdekel. Az legyen a legfontosabb ami érdekel, a többit pedig annyira csináld meg, hogy elfogadható legyen.
2017. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ha az embert nem érdekli a tárgy, nem fog sokat tanulni"


Ez már személyes döntés kérdése. Az értelmes ember nem ösztönből cselekszik. Ha tervei, céljai vannak és ahhoz jó eredmények kellenek, akkor belefekteti az ahhoz szükséges időt és energiát. Vaaagy... nem teszi, nyavajog erőbefektetés helyett és azt az eredményt kapja viszont, amit ez ért.


Az egy dolog, hogy valakit a matek érdekel. De legyünk őszinték, aki tájékozatlan a történelemben vagy a saját anyanyelvében, azért az elég kellemetlen tud lenni. Mondom ezt úgy, hogy én magam is átéltem, nem szerettem a történelmet. De tény, az élethez hozzá tartozik és a jelent nem tudod értelmezni a múlt ismerete nélkül. Ahogy a jövőt sem tudod tervezni nélküle. Nem csak a tantárgyat kell látni, az anyag értelmét is. Összefüggések, kérdések felmerülését, stb.


Lehet egy síkon gondolkodni, csak nem biztos, hogy érdemes.


Az önuralom fejlesztése pedig soha senki kárára nem vált még.

2017. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nem fog sokat tanulni dolgot úgy értettem, hogy nem fogja megtanulni ötösre. Nyilván az értelmes ember igyekszik mindenből minél jobb lenni, de ha egy tantárgy nagyon nem megy, felesleges minden energiát rá pazarolni. Persze, kell hogy legyen egy alapműveltség, de nem tragéia, ha valaki 3-as 4-es töriből, ha közben meg matekzseni.
2017. márc. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és sajnálom hogy elég régen írtátok én meg most írok vissza csak sok volt a tanulni való túlsok röpi
2017. márc. 23. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!