Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elegem van az egyetemből. Ti...

Elegem van az egyetemből. Ti hogyan hidaltátok át ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

4. Félévem töltöm a BME egyik mérnök szakán. Már eddig sem voltam megelégedve a képzéssel, de most betelt a pohár. Egyszerűen most is képtelen vagyok rávenni magam, hogy tanuljak. Annyira elegem van, hogy olyan dolgokat kell megtanulnom, amire a büdös életben nem lesz szükségem. Belefáradtam ebbe, hogy megtanulok valamit egy zh-ra és utána annak a marhaságnak rohadtul semmi relevanciája nem lesz később soha az életben, de akkor milyen nagy jelentőségű, hogy tudd.


Én már mennék dolgozni az iparba, tapasztatot szerezni a szakmámban. A magolásból elegem van. Gyűlölök egyszerűen ülni és tanulni, már hányingerem van tőle.


2017. márc. 11. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Ha VIK-es vagy, akkor nemcsak te érzed így. A BME egy tévedés ezen a szakon, jelenleg. Sajnos. Kitartás! vagy kellett volna felvételizz egy másik egyetem ugyanezen szakára most februárban és átmenni egy értelmesebb, illetve gyakorlatiasabb képzésre.
2017. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Én ugyan ETK-s vagyok, de nálunk is van sok hülyeség. Mindenhol vannak ilyenek. Ráadásul én sz*ros töltelék tárggyal szívok.


Ha ennyire undorod van, akkor vagy tarts tanulás közben egy nagyobb szünetet, kapcsolódj ki vagy tényleg keress másik egyetemen ilyen szakot.

2017. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Ohh, épp most adtam be egy 5 oldalas beadandót Vezetés-szervezésből az ME-n, mérnökinformatikán. :DD Kis szar két kredites tárgy, aminek semmi köze nem lesz a szakmámhoz.
2017. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Ez minden egyetemen így van. 3 különbözőt végeztem, 3 különböző irányban. A rálátásom ennyi, de a tapasztalatom a baráti körömből, családból még szélesebb, meg nem is vagyok már 18 éves, ugye. A felsőoktatás sem arról szól, amiről kellene, ahogy a gimnázium sem az életre készített fel, természetesen. Amit most csinálsz, nem a jövőbeni munkádra készít fel. Ez csak egy rakás rizsa, hogy a végén kapj egy papírt, ami feljogosít arra, hogy egy munkakört betölts. Az igazi értékeket az életben, a gyakorlatban fogod megtanulni, legyél akár szobafestő, akár orvos, vagy mérnök. Senki nem fogja megtanítani neked, főleg nem egyetemen. Nem csak itt, sehol máshol sem. Ott sem, ahol "gyakorlatias"-nak reklámozott a képzés. Nem az. Talán picit jobban az, mint máshol. De ennyi. Amit tehetsz? Minden áldott nap emlékezteted magad arra, hogy azért csinálod, hogy később ezt-ezt és ezt elérhesd. Amit a papír nélkül nem érhetnél el. (Ha igen, anélkül is menne, akkor most azonnal hagyd abba!)


Tudd, hogy miért csinálod, csak akkor bírod végigcsinálni. Ha nem vagy tudatos, akkor csak az idődet pocsékolod. Ezt érzed.

2017. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
87%

BME = Besz*rsz, Mire Elvégzed.

A legkeményebb, legnehezebb műszaki egyetem. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy az itt végzettek a legjobb szakemberek, és az itt tanultaknak a legjobban hasznosíthatók az iparban ;-)

2017. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Életem legjobb döntése volt otthagyni azt a sz.ros BME-t, s átjelentkezni Győrbe. Nem attól lesz egy iskola jó, hogy szétszopatja a hallgatókat.
2023. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!