Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most mégis mit tegyek? Elegem...

Most mégis mit tegyek? Elegem van az egyetemből.

Figyelt kérdés

Most kezdődik a negyedik évem egyetemen de már nagyon unom. Úgy érzem nem tanultam semmit ezalatt az idő alatt. Át is mentem levelezőre hogy dolgozzak közben. Viszont most nem tudom, hogy csak megváltoztam, vagy mi történt velem. Régen nagyon vártam az egyetemet. De nem azt kaptam amit vártam, nem érzem magam hasznosnak. És jó egyetemre járok, közgazdász szakra.


Már egy cégnél se dolgoznék később szívesen amit régen terveztem. Inkább vállalkoznék. Mással is történt ilyen véleményváltozás egyetemi évei alatt?


2016. szept. 6. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Felnyílt a szemed.

Ne vállalkozz, minden csapda és NULLA a vásárlóerő.

Ha te bármilyen bizniszt betérő ügyfélre akarsz építeni az bukás.

2016. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A vásárlóerő 90%-át szinte minden területen felszívják a multik, egy vállalkozónak vagy a kis munkák jutnak, vagy olyan amire még nincs multi mert nem tudja fenntartani magát a kicsi kereslet miatt.


Vállalkozni egyedül egyedi dolgokban, szolgáltatásban érdemes, de itt is az adókkal járulékokkal van baj a nem rendszeres megbízások miatt. Illetve benne van az, hogy egy tőkeerősebb lemásol, megkerül, és kiüt a piacról.

2016. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

persze! minél nagyobb a profit lehetősége annál nagyobb a kockázat, de ha nem vág bele az ember akkor örökké bánni fogja. van akinek sikerül van aki elbukik.


a multik nem szippantanak fel minden vásárlóerőt, ha olyat alkotsz ami egyedi, felsőkategóriás minőségű, erre példa az egyre népszerűbb food truckok amik drágán adják a kaját de minőségi és nagyon népszerű

2016. szept. 6. 16:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre azt mondom neked, nézz körbe az index fórumán, hányan alkottak egyedit meg nagyszerűt aztán ott keresnek beruházót, vagy valakit aki támogatná.


Én pont ezt gondoltam még egy évvel ezelőtt amit te, ha nem próbálom meg sose tudom meg. ja

Azóta 6 millióval rövidebb vagyok, és bánom, hogy nem halgattam a páromra, aki 8 éve számolta fel a 6 éves vállalkozását, és szerinte azóta sem érdemes.


Nem elég megnyitni csak egy helyet, évekig dögleni fog, és csak ráfizetsz.

Kb ugyanaz mint egy youtube videó, beleraksz egy rakás melót, és majd 3 év múlva talán rátalálnak.

2016. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
annyi féle fajta vállalkozást lehet indítani, sok mindentől függhet hogy mi lesz a sorsa, akinek bejön az miért nem járt úgy mint te?
2016. szept. 6. 17:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én így az elmúlt év tapasztalatai alapján csak annyit mondok neked, hogy egy egyszerű számításon keresztül mérlegeld, hogy mégis mi az amibe érdemes lenne belevágnod.


Nagyjából, Kb, nagyvonalakban egyszemélyes cégnél számolj NAPI 5.000 forint adóval+rezsivel (/FŐ)

Ez durván 150.ezer befizetendő és talán egy kisebb helybérlet is benne van, de mondom körülbelüli összeg csak.


Kérdéseim.


0 Mennyit kellene befektetned nyersanyagba, és fogyóeszközbe, munkaidőbe.

1 Mi lenne a hasznonkulcsod.

2 Egy nap, vagy egész hónapban, hány eladásod lenne.

3 Mennyi fizetést adnál magadnak.

(nem veheted fizetésnek a forgótőkédet)


És mégegyszer kiemelem ez a npai 5.000 Egy főre vonatkozik, ha alkalmazottad van akkor szorozd meg hárommal az 5 ezret, mivel te lehet hogy dolgozol ingyen a saját válallkozásodban, de az alkalmazott nem fog!

2016. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

# 5/



Hogyan állapítod te meg kívülről, hogy egy válallkozás bejött e vagy sem?


Azt még a cég könyvelője sem tudja, mert az is csak annyit tud amennyit a cégtulajdonos az orrára köt!


Látszat alapján ítéled meg?

Szarvashiba...

2016. szept. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy válallkozást még megszüntetni sem egyszerű, ha például nem megy vagy veszteséget termel.

Egy geyéni vállalkozónak max annyi, hogy visszaadja az ügyfélkapun a dolgot, DE egyből be is fizettetik vele az áfát hónap végén, ha nem tudja, meg tartozásként ketyeg.


De egy KFT megszüntetése alsó hangon is kb 500.000 forint.

Sokan ezért próbálják meg ingyen eladni, vagy átiratni másra, de mivel ennek elég sok jogi buktatója van mivel könnyen zsákbamacskát és komoly tartozást vehet a nyakába az ember aki "használt" céget vesz, így oltári szerencse kell, hogy találj egy marhát aki hajlandó.


Mégha "cégtemetőt" is találsz oda is be kell fizetnek, hogy átvegyék tőled a cégedet.


Gondolom azzal meg tisztában vagy, hogy Kft - és Egyéni vállalkozó mindenért a TELJES VAGYONÁVAL felel.


Azaz a gagyát letépik rólad, ha másképp nem tudják behajtani az adótartozást.

2016. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A food truck nemtom mennyire éri meg de Adok pár weboldalt


www.gasztroapro.hu

vagy www.nagykonyhaiberendezések.hu.


Nézd meg mennyibe kerülnek a vendéglátós felszerelések HASZNÁLTAN. (újan kb 4x es ár plusz áfa).


A nyersanyagot illetően meg bemész a spárba megnézed mennyia hamburgerzsemle, a legolcsóbb kecsöp és a nagyker ára az kb 30% al olcsóbb csak.


A sertéshús nagyker ára 700-800 ft áfásan per kiló ez országos ár, mint a benzinnél, mindegy hogy melyik nagykerbe mész a minisztérium szabja meg a heti árat, és kb annyi az ingadozás mint a benzinnél 10-20 forint hetente.

Vehetsz fagyasztott húspogácsát is a metróba, nem lesz gazdaságosabb a kihozatal, de minőségre sokkal szarabb lesz.


Számolgass, hogy hányszázezret vagy millát kell beleöljél az elindulásba, és aztán ott van neked az eladásonként 300-400 forintos hasznod, meg a mindennap ketyegő adód járulékod (havi 150) és a kockázat, hogy valakinek nem adsz nyugtát, vagy rájön a fosás a szendvicsedtől.


Ja pénztárgép :D

Használtan nincs , vagy nem érdemes, újba meg 100 alatt nem kapsz mert ami benne van cserélhető adóügyi és kommunikációs egység 80 ezer, és ez NÉVRE szól és 8 évig megőrizendő!


Szóval ott tartunk, hogy elköltöttél többszázezret, akár milliót is, havonta van minusz 150 ezred, és tologatod a kocsidat a körúton a 400 forintért per szendvics HA vesz valaki, és nem rohad az egész a nyakadra


Na ez aztán a karrier. Ugye?

2016. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még kihagytam valamit :D

Élelmiszeres válallkozásnál a HACCP kötelező, és cégnévre, vagy vállalkozó nevére szól.


Kb 80-100 ezer a teljeskörű dokumentáció "elkészítése".

2016. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!