Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen is úgy kezelnek,...

Egyetemen is úgy kezelnek, mint a gimiben, ha a 2. évben átjelentkezem egy másik egyetemre?

Figyelt kérdés
Egy vidéki nagyvárosban élek, ha minden jól megy, jövőre Pestre megyek tanulni, bár az utóbbi fél évben borzasztóan félek tőle és idegenkedem. Ennek ellenére, ha felvesznek 1 évre mindenképp elmegyek, legalább kipróbálni, milyen önállónak lenni, maximum ha nem tetszik, visszajövök a szülővárosom karára. A kérdésem az lenne, hogy akkor is benne lehet lenni az egyetemi életben, ha a 2. évben csatlakozom? Mennyire néznek ki újként, olyan ez, mint a gimiben, hogy újként, később jövőként iszonyatos nehéz beilleszkedni? Kérlek, segítsetek! Köszönöm előre is!

2017. márc. 15. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Rajtad áll az egész. Ha úgy állsz hozzá rengeteg ismerősöd lesz még egy ilyen váltás után is. Nem igaán foglalkoznak azzal, hogy mit és hogyan csinálsz.

Ugyanez fordítva is igaz: ha nem keresel társaságot, elsősként sem lesz nagy baráti köröd.


Nem tudok elsiklani emellett: "...jövőre Pestre megyek tanulni, bár az utóbbi fél évben borzasztóan félek tőle és idegenkedem. Ennek ellenére, ha felvesznek 1 évre mindenképp elmegyek..."

Tapasztalatból mondom, ha már az elején így idegenkedsz tőle, nem biztos, hogy jó ötlet nekivágni.

Én alig vártam, hogy Bp-re mehessek tanulni, hogy majd milyen jó lesz, fél év után menekültem.

Persze, nem törvényszerű, hogy így lesz, csak gondold át jól.

2017. márc. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Viccen kivul, az egyetem nem egy 20-25 fős zart kozeg, igy kb. senkinek fogalma sem lesz rola, hogy te ki vagy. Meg nagyon keveseket is fog erdekelni.
2017. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
csatlakozz egy diákszervezethez és lesznek ismerőseid
2017. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!