Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságelemző, alkalmazott...

Gazdaságelemző, alkalmazott közgazdaságtan vagy pénzügy számvitel?

Figyelt kérdés
Hol tud elhelyezkedni az egyik ahol a másik nem? Melyik ad jobb/használhatóbb tudást? Melyiknek nagyobb a presztízse? stbstb

2017. márc. 15. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Amelyiket jobban szereted.
2017. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gazdaságelemzésre jártam fél évig, utána átjöttem gazdálkodás és menedzsmentre.

A gazdaságelemzőnek nagyon nagy presztízse van, főleg, hogy most már osztatlan szakként indul 2017-től. Ugyanakkor nagyon kemény, én azt mondom neked, hogy csak akkor válaszd ezt, ha nagyon jól megy a matek, emellett szereted is. Rengeteg definíciót, tételt kell megtanulni bizonyítással együtt, és mindezt szóban (meg persze írásban is) számonkérik. Hatalmas mennyiségű matek van, és eléggé elvont is (legalábbis számomra az volt). Én úgy éreztem, hogy az egész szak elméletibb jellegű. Nem nagyon volt olyan a szakon, aki a matek emeltet 85% alatt írta volna meg.

Alkalmazott közgazdaságtan, ahogy én látom, lényegében a gazdaságelemzés kicsit kevesebb matekkal. Nagyon hasonló a tantervük, kicsit jobban ráfekszik a közgazdasági elméletekre. Én ezt is kevésbé gyakorlatorientált képzésnek látom.

PSZ: igazából ez jobban eltér az előző kettőtől, szintén rendesen számonkérik a matekot, de korántsem olyan mélységekben, mint egy gazdelemző szakon. Sok ismerősöm mondja, hogy kissé száraz nekik, mások meg szeretik, igazából egyénfüggő szerintem.


Hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak, véleményem szerint mindhárom szak egy jó és erős szaknak számít, egyikkel sem nagyon tudsz melléfogni. Az elhelyezkedésről: hát figyelj, én nézegettem állásinterjúkat, és a legtöbb helyre csak annyit várnak el, hogy közgazdasági diplomád legyen. Az általad említett szakok a banki, számviteli, elemzői munkára készítenek fel, szerintem bármelyikkel eltudsz helyezkedni bárhol. A gazdaságelemző szerintem indokolatlanul sok matekot nyomat (legalábbis én nagyon soknak éreztem), azzal kutatóként, vagy tanárként is bőven el lehet helyezkedni a későbbiekben szerintem. Tényleg csak akkor válaszd, ha nagyon szereted és érted a matekot, különben megszívod vele, sokan mentek el tőlünk is.

Összefoglalva a fentieket, szerintem nézd meg a tantervüket, és válaszd azt, amelyiket érdekesebbnek tartod, mert elhelyezkedés szempontjából mindegyik jó (ha jó egyetemre mész persze).

2017. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*álláshirdetéseket nézegettem, bocsi fáradt vagyok xd
2017. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy te mit szeretnél, ezt neked kell eldönteni, hogy mi érdekel jobban, a szakleírásokból azért ez nagyjából kiderül. Szerintem fölösleges elvégezni valamit csak azért, mert nagy presztizsű, de közbe nem érdekel és 3 évig szívsz vele. Azonkívűl ok, ezek nehezebb szakok, de mindent el lehet végezni kisebb vagy nagyobb energiabefektetéssel, ami meglátszik az eredményiden is. Inkább válaszd amit szeretnél és abból hozd ki a maximumot, sok kötelező tanterven kívűli lehetőség van arra, hogy "presztízst" gyűjts.
2017. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-ként pont erre akartam rávilágítani, mégis lepontoztak. Hiába kezdem el leírni, hogy miről szól maga a szak, addig úgysem fogod megérteni, amíg nem tanultál közgazdaságot, vagy nem húztál le legalább egy félévet.

Hiába mondok neked olyat, hogy könyvelés, amikor max a filmekben hallottál róla.


Hol tudsz elhelyezkedni? Honnan tudjuk, hogy x év múlva kinél lesz álláslehetőség? Multi, kisvállalat, nagyvállalat, stb.

Melyik ad jobb/használhatóbb tudást? Mindegyik azt ad, csak nem mindegy, hogy milyen nézőpontból.

Presztízs? :D :D :D


Látszik, hogy semmi közöd a közgazdasághoz, csak szimplán jól cseng, valaki/k azt mondták, hogy jól fizet, ez egy tuti buli. Azonban!! NEM

Számtalan ember könyvel psz diplomával.

Tudod az mit jelent? Nettó 140-150, és ugyanúgy csinálhatod egy OKJ-val is. Ennyit arról, hogy mindig sikeres a diploma..

2017. márc. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bocsi nem voltam netközelben, köszönöm a válaszokat!



Miért tartják a pénzügy számvitelt "száraznak"? Ahogy elképzelem, annyira lehet száraz mint mondjuk az alkalmazott közgazdaságtan vagy a gazdelemző.


A presztízs helyett talán jobban jártam volna, ha azt mondom, hogy szeretnék valami olyat tanulni, amitől olyan tudásom lesz, hogy "szakembernek" érezhessem magam. Nem tudom jobban megfogalmazni úgyhogy inkább mondok egy példát: pl. egy marketingest vagy egy gazdmenest nem hiszem hogy "szakembernek" tartanák, akitől mondjuk egy általános beszélgetésben tanácsot/véleményt kérnének valamiről. Ezzel szemben pl. egy gazdelemzőnél el tudom képzelni, hogy az egyik haverja egy sör mellett megkérdezi tőle, hogy "hé te értesz ehhez, mi a véleményed arról hogy ez meg az történt most a világban".



A pénz nem számít annyira nekem, az hogy milyen területen tudok elhelyezkedni, mennyire élvezetes a munka, mennyire érezhetem magam hasznosnak , milyenek a feljebbjutási esélyek, mennyire érezhetem magam "szakembernek"/mennyire presztízses annál inkább

2017. márc. 18. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!