Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit mondanátok erre kamasz...

Ti mit mondanátok erre kamasz lányotoknak?

Figyelt kérdés
A lányom most középiskolás, és mostmár lassan ki kéne találnia mi szeretne lenni, mert jövőre érettségizik. Most azt mondja , hogy OKJ képzést szeretne elvégezni és fogászatiasszisztens és dentálhigénikus szeretne lenni .Egy kicsit bánom hogy nem megy egyetemre , de most mit mondjak neki ? Ez milyen szakma , meg tud majd egyáltalán élni belőle ?Nem fogja megbánni ? Kérlek sürgősen adjatok tanácsokat , mert kérdezi hogy mit gondolok , nem e haragszom .. SOS

2017. márc. 12. 20:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Ha ö ezt akarja, akkor egyezz bele.


Ha nem válik be, akkor egy év múlva újra tud máshová jelentkezni. De szerintem nem annyira rossz választás.


De azért kérdezz rá, hoyg tudja-e egyáltalán, hogy ez micsoda, vagy csak tetszik hallás után a szakma neve.

2017. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta hogy utana nézett , tudja mit csinálnak , azt is tudja kb. mennyit keresnek , és 5 ÉVES KORA óta fogorvos akart lenni, de sajnos a felvételi tárgyakbol a kémia , meg ami emelt kéne nem igazan jo ... Azt mondta hogy még mindig nem tudott elszakadni ettől a gondolattól , és akkor is boldog lenne ha asszisztens es dentálhigénikus lehetne ...Csak egy fogászatban szeretne dolgozni
2017. márc. 12. 20:49
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

had döntsön ő!

diploma nélkül is lehet jól keresni :)

ha ki fog egy jó helyet fogászatiasszisztensként akkor jól tud keresni vele :)


24F

2017. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

#2:

ha ez a vágya akkor meg főleg hagyd!!!

ne vedd el tőle ezt!


24F

2017. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Most megnyugodtam :)
2017. márc. 12. 20:51
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, miért idegeneket kérdezel. Nem egyértelmű, hogy a saját gyerekednek egy ilyen érett és átgondolt döntését támogatod?

Nekem egyáltalán nem úgy tűnik a leírásból, hogy a hasára ütött, és mondott valamit, amiről fogalma sincsen.

A megélhetésre meg senki senkinek nem fog tudni garanciát adni. Ez is éppúgy bejöhet neki, mint bármi más, és a kockázat is ugyanúgy benne van.

Azt kell csinálnia, amit szeretne, és amihez kedve van. Ez az ő élete, az ő szakmája lesz.

2017. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen utánanézett, meg erre vágyik, ez mozgatja, akkor támogassad őt. Olyan dologgal kéne foglalkoznia, amit egy életen át szeret,és szívből csinálna. Ha ő ebben látja a jövőjét, ehhez érez ambíciót magában, akkor hagyjad szárnyalni, ne törd le a kis szárnyait, hadd érhesse el a csillagokat! Ha ő nem vágyik másra, és tényleg nagyon érdeklődik, és saját indíttatásból utánakutatott; szerintem örülj neki, hogy tudja, mit akar, hogy nincs elveszve; mert egy csomó emberkének ilyenkor még ötlete sincsen, hogy mit csinálhatna. Támogasd őt, és örülj neki, hogy ő már tudja az útját!
2017. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
83%
Neked hány diplomád van?
2017. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért kötelező mindenkinek az egyetem ? Na ezért van annyi diplomás munka nélküli. Ma már nem nagy szó a diploma. Régebben komoly felvételi volt és az ember általában tudta miért iratkozik be, mi akar lenni. Nemcsak azért járt oda, hogy legyen bármilyen papír. Egy fogászati asszisztens is megélhet. Főleg Sopronban.
2017. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Egyet kérdez még amit nem talalt , hogy hany órás a műszak . Ezt nrm talalta meg , és engem kérdezett, mondtam hogy utána nézek . Valaki tud erről valamit?

2017. márc. 12. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!