Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan rajzzal kapcsolatos...

Van olyan rajzzal kapcsolatos szakma, amiből meg lehet élni itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Rajzból érettségiznék, mert ez az egyetlen amit szeretek és ami megy is. De nem nagyon tudok olyan foglalkozást amiből meg lehetne élni.

2017. márc. 17. 19:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

ha vonz a művészvilág, akkor rajzfilmkészítéstől a jelmez- és díszlettervezésig sok helyütt megállhatod a helyedet.


ha földhözragadtabb, de elég kreatív vagy, és nem zavarna, ha az elit rétegben kellene forognod, lakberendező deginerként halálra keresheted magad


ha valami józanabb, csendesebb szakmára vágysz, kisebb, fix keresettel, elmehetsz rendőrségi portrérajzolónak.


rengeteg lehetőség van

2017. márc. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de a lakberendezőnek nincs szüksége matek-fizikára? Mert ezt hallottam és pont ezek nem mennek.
2017. márc. 18. 07:11
 3/11 anonim válasza:

Valami minimálisra van szüksége, de nem többre, mint amennyire a hétköznapi életed során is szükséged lesz. és nem tilos hozzá számológépet, számítógépet használni, sőt... :D

Gyököt vonni nem fog kelleni.

2017. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első jól összeszedte a dolgokat (kiegészíteném még a játékszakmával és az alkalmazott grafikával, de rejtetten ez is benne volt a hozzászólásában), viszont az érettségi semmit nem fog hozzáadni a jövődhöz. Persze, érettségizz abból, ha az megy, de attól még rajzos munkát nem fogsz kapni. Lehet, hogy nem így akartad megfogalmazni, csak a kontextusból az jött le, hogy az érettségitől várod a szakmát is.


Ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor OKJ-ra vagy egyetemre kell menned, ahol amúgy megjegyzem, senkit nem érdekel az érettségid, az sem, hogy rajzból csináltad, csak legyen meg, és akkor felvételizhetsz.

2017. márc. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
bocs, *designer elírtam
2017. márc. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom azt a tényt, hogy az érettségi semmit nem fog számítani. Nem fogsz ott akkora tudásra szert tenni aminek bármilyen értéke is lenne. Az egyetlen értelme, hogy mehetsz vele célirányosan tovább tanulni. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen vannak olyan jellegű képzések, amik számodra érdekesek lehetnek. Keress rá szerintem, ha még nem hallottál róla.
2017. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Grafikus, illetve aki ért a 3d modellezéshez.


Ilyen fiszemf.szom lakberendeséekkel nem sokat fogsz keresni már csak azért se mert ha itt kérdezed hogy mi lehet akkor nem vagy elit körökben ismert ami kb a legfontosabb elit körökben, egy átlag paraszt meg nem fog ezért neked odaadni mondjuk 100.000-et se hogy találd ki mit hogy.


Ha meg is akarsz élni belőle akkor maradnak a számítógépes rajzolások, szakrajzok, grafika, photoshop stb amire igény van.

Persze rendőrségi rajzoló is lehetsz de nem hinném hogy halálra fizetnék őket, tekintve hogy egy készenlétis 140.000 körül kap.

2017. márc. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen azt az egyetemet már néztem, de nem tudom. Rajz tanárom szerint a legtöbb rajzos szakmához kell matek-fizika , de remélem nem. Az egyetemről meg azt hallottam hogy 3 fordulós a felvételi és mire bekerülnék már mindent tudnék.

2017. márc. 18. 11:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kitől hallod ezeket (mindkettő a rajz tanárodtól ered?), kérdező, de az a valaki nagyon nem akarja, hogy művészetet tanulj.

Nekünk se matek, se fizika óránk nincs művészeti szakokon METU-n (lefogadom, hogy MOME-n is ugyanígy van). A felvételi két fordulós, az egyik májusban, a másik júniusban, nem hinném, hogy egy hónap alatt mesterien elsajátítasz egy szakmát.

A MOME-ra tény, hogy iszonyat nehéz bejutni, többszörös a túl jelentkezés és elsőre általában senkit se vesznek fel. Ha nincs komoly művészeti előképzettséged, inkább a METU-ban érdemes gondolkozni.

2017. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy fizika miért kellhet. Matek előfordulhat, hogy kellhet, de ez inkább csak a terület egy jól elhatárolható és nem túl nagy szegletére igaz. Például ha fraktálokkal akarsz foglalkozni művészeti szinten, akkor azért nem árt tisztában lenni a szükséges matematikai apparátussal, de azért még ebben az esetben se feltétlen szükséges az elmélyült matematikai tudás. Tehát összességében kijelenthető, hogy amit a tanárod mondott, az nem minden esetben igaz. Sajnos arról nincs tapasztalatom, hogy mennyire nehéz bekerülni a MOME-ra, csak hallomásból tudom, hogy az jó egyetem ilyen szempontból.
2017. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!