Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóra válhat az álmom, hogy...

Valóra válhat az álmom, hogy kémia-portugál szakos tanár legyek?

Figyelt kérdés

Anyukám Brazíliában született, a nagyszüleim 1956-ban vándoroltak ki, majd ott éltek 1990-ig, akkor költöztek vissza, én pedig már Magyarországon születtem, de anyukámnak a portugál volt az anyanyelve, én pedig magyarul és portugálul is anyanyelvi szinten beszélek, emellett ötosztályos, nyelvi előkészítő gimnáziumba járok, nulladikban heti 18 órában tanultam németül és már érettségim is van belőle, idén tervezem az angolt középszinten és a németet emelt szinten (11-es vagyok, mint mondtam, 5 osztályos gimiben, így 4 éve vagyok gimnazista). Imádom a portugál nyelvet és egy-két barátomnak pár mondatot már meg is tanítottam. A másik nagy kedvencem a kémia, egyszerűen imádom. Habár alapvetően humán beállítottságú vagyok (kedvenc tantárgyaim: kémia, magyar, történelem, nyelvek, etika, média, művészettörténet), de a kémia mindegyik felett áll, ezt követi a portugál, a német és az angol. Tavaly 4,2 volt az átlagom évvégén. Jövőre fogok érettségizni, kémia és magyar fakultációit vettem fel. A választottam természetesen a kémia lesz. Van rá esély, hogy kémia-portugál szakos tanár lehessek? Azért tanár, mert a portugál nyelvvel mást nemigen tudok elképzelni, főleg úgy nem, hogy a kémiát sem akarom elveszíteni. Van egyáltalán ilyen képzés az országban és lenne munkám ilyen diplomával?

18/F


2017. márc. 19. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hirdettek meg ilyen képzést az ELTÉ-n, 2 fő a max kapacitás, de nem hinném, hogy ilyen sokan tolonganának ezért a szakpárosításért, szóval fuss neki, és sok sikert. :)
2017. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Figyelj, nem akarlak elkeseríteni, de kémia-portugál szakos tanárra a kereslet nem túl nagy Magyarországon..

Kémia-spanyol még csak-csak.Viszont "egyszakos" kémiatanárként a kutyának se kellenél :-(.

2017. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Igen, ez bennem is felmerült, hogy lenne-e munkám kémia-portugál szakosként. És ha a portugált csak úgy elvégezném párban a kémiával, mert érdekel? De tanítani csak a kémiát tanítanám.
2017. márc. 19. 14:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagy inkább a kémia-németnél maradjak, hisz abból most tervezem úgyis az emeltet. Még a kémia-angol és a kémia-magyar is felmerült bennem.
2017. márc. 19. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Végezd el a kémia-portugál szakot, és ha portugáltanárt nem keresnek, akkor simán tanítasz kémiát, és mellette fordítasz.
2017. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Az nem igaz, hogy egyszakos kémia tanárként semmit nem tudna kezdeni a kérdező. Bölcsész szakos tanárokból túl sok van, de természettudományos tanárokból kezd hiány lenni. Szóval simán el fog tudni helyezkedni, magánban meg oktathat portugált.


Szerintem jelöld meg nyugodtan, de legyen tartlékszakod is, ha véletlenül nem jönne össze.

2017. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!