Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emeltszinten fizika, vagy kémia?

Emeltszinten fizika, vagy kémia?

Figyelt kérdés
Jelenleg mindkettőt ugyanannyira szeretem, és nem tudok dönteni. A továbbtanulásom szempontjából is mindegy, így már csak az a kérdés, melyik a könnyebb. Egy emelt szintű érettségi melyik tárgyból könyebb?

2017. márc. 16. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Minek szeretnél továbbtanulni? Lehet, hogy mindkettőt elfogadják, de az egyik csak közelebb áll hozzá.
2017. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez relatív, de az emelt fizika átlagok jobbak szoktak lenni.
2017. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha úgy érzed mindkettő megy akkor vállald be, ha jól sikerül kaphatsz érte plussz pontot. Szerintem emelten egyik sem könnyebb a másiknál, mindkettőben vannak bonyolult dolgok. Én a fizikát mondom könnyebbnek, bár én egyáltalán nem szeretem a kémiát és nem is vagyok belőle jó.
2017. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gyógyszerészet és bionika között gondolkozom. Tudom, hogy távol állnak egymástól, de mindkettő érdekel. A gyógyszerészetihez jobb lenne a kémia, de a fizikát is elfogadják, bionikához pedig mindenképpen kell a fizika. Persze biológiafakton vagyok, tehát abból mindenképpen emeltezek. (Egy kis kiegészítés, hogy jobban érthető legyen a helyzet)
2017. márc. 16. 22:34
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Eszedbe ne jusson gyógyszerészetre kémia nélkül menni.
2017. márc. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészetire ha mindkettőt szereted, mindegy melyiket választod a biosz mellé.

Ha fizikával méssz, akkor nagy előnyöd lesz matematikában (mert az emelt fizikához nem árt emelt matek se..),biofizikában és fizikai kémiában is.

Kémiával pedig könnyebb lesz az általános,szerves,szervetlen kémia.Analitika pedig már teljesen új dolog lesz már...

2017. márc. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mikkel eteted :D

Én gyógyszerészre jártam. Semmi haszna nincs a fizikának, max. a biofizikában, de én úgy szigoztam jelesre, hogy nem fizikával mentem... A matekhoz meg semmi köze a fizikanak ezen az egyetemen. Be kell magolni egy könyvet ostoba definiciokkal. A legtrágyább tárgy.

Kémia meg mindenhez kell. Egyáltalán mi az, hogy analitika az már más, oda nem kell? Nyilván nem, mert előtte megtanultad azt, ami ott kell. Pufferek, pH, titrálási görbék...

2017. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 17. 16:55
 9/9 anonim ***** válasza:

És emelt kémián középsuliban mikor tanulnak titrálási görbéket és puffereket? Soha (kivéve a vegyiparikban talán, de ne ezt vegyük alapnak).Szóval az analitika ilyen szempontból teljesen új dolog, tök mindegy, hogy kémiával vagy fizikával jött-e az illető, de igen, előtte áltkémen megtanulja ezeket.

Emelt fizikához meg társul emelt matek tudás is jó esetben (integrálás,deriválás,függvényanalízis) ami jelentősen megkönnyíti a matekot..

Fizikai kémia pedig a nevéből is fakadóan elég határmezsgye, mert áltkémbe is be szokták venni egy részét, de van bőven fizikás része is..

De összességében nyílván nagyobb hangsúly van a kémián a gyógyszerészetin.

2017. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!