Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogyan szoktatok tanulni?...

Ti hogyan szoktatok tanulni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne higy ti hogyan szoktatok tanulni!Mert mar nagyon sok oldalt olvastam sok fele technikaval de nem igazan jottek be.

Pl.angol/nemet szavaknal az jott he ha sokszor leirom oket

De az ilyen magolos tamtargyakat nem tudom bemagolbi ezert keresek masfele otletet mint a magolas.

Plusz en olyan vagyok hogy ha nem erdekel vmi akkor nem tudom megtanulni pedig orulnek ha kituno tanulo lehetnek megprobalkozom,de nem ugy jon ossze sajnos :(

Koszi elore is!!

U.i.: középiskolába 9.-es vagyok, 15/L



2017. márc. 22. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne bemagold, értsd meg. Mondd el másképp, csak a saját szavaiddal, olvass utána neten színesítsd ábrákkal, éredkességekkel és magyarázd el aztán valakinek, pl. plüssállatnak.
2017. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lehet most mindenki hülyének fog nézni , de én úgy tudtam gyorsan és praltikusan megtanulni ha átolvastam és mind a tanár megkérdeztem egy macimtól és a választ is én mondtam el (de ugy tettem mintha ő mondta volna) kitűnő tanuló voltam és ezt a módszert sokaknak ajánlom
2017. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár nem volt gondom sose a tanulással, azért kíváncsiságból kipróbáltam különféle "technikákat", de mindegyik lassabb volt annál, mint hogy elolvasom és kész:)

Két (illetve négy) dolgot szoktam tenni:

- ha könyvből tanulok, első olvasatra aláhúzom ceruzával a lényeget, később annak a lényegét / kulcsszavakat kihúzom kiemelővel is (de így tényleg csak a lényeg van kiemelve)

- ha jegyzetet írok, azt nagyon szűkszavúan teszem, csak kulcsszavakat írok le

- ha valamit magolni kell, azt egy kis letörölhető táblára szoktam felírni újra és újra (pl. képleteket, felsorolásokat stb.)

- szavaknál én is szoktam szókártyákat használni, de csak alkalmanként, nem rendszeresen

2017. márc. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Én 11.-es vagyok, leginkább nem tanulok, csak ha már épp 2.0 vagyok. Ha szerzek egy 3-ast (puskázással) akkor írhatok még 1db 1-es dogát.


5-ös: 3db 1-est üt ki

4-es: 2db 1-est üt ki

3-as: 1db 1-est üt ki

2-es: vegetálni tökéletes ha nem vagy 2.0 alatt

1-es: puskázás


Én így csinálom a középiskolát. Eddig működött, jövőre érettségizek.

2017. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló, már most látom, hogy te egy nagyon hasznos tagja leszel a társadalomnak. Csak így tovább!
2017. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Köszi, úgy lesz ;)
2017. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!