Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a Gazdaságinformat...

123krisz123 kérdése:

Szerintetek a Gazdaságinformatika jo választás lehet nekem?

Figyelt kérdés

Még van egy évem a sulibol.. Most fogok emelt informatikábol éretségit tenni, érdekel az informatika és el tudnám magam képzelni programozoként is (mert szeretek programozni, eddig c,c++, HTML, PHP, CSS, mysql, alapjaival ismerkedtem meg és belenéztem már 3D modellezöbe is).

Az a helyzet hogy a késöbbiekben válalkozo is szeretnék lenni, érdekelnek a hasonlo témáju dolgok, pénzügy, stb. Nem szeretem ha mások mondják meg hogy mit csináljak és hogy..


Abban a dilemmában vagyok hogy egy full infos egyetemet válaszak vagy gazdaságinfot.. ha gazdaságinfora mennék (szegedre) akkor ott megtanitanak programozni normálisan? (tudom h nagyrészt magamtol kell de akk is) szoval elképzelhető hogy egyetem mellet (1. év után) én programozo gyakornokként dolgozak egy cégnél? vagy a gazdaságinfosoknak milyen munkát szoktak ajánlani? érdemes lenne nekem ezt válaszam?



2017. márc. 24. 21:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Gazdaságinfo vagy progtervezöinfo vagy mérnökinfo ... (arduinot is programoztam már)
2017. márc. 24. 21:58
 2/15 anonim ***** válasza:

Egyetem függő hol tanítanak meg rendesen programozni, Szegedről pont nem tudok semmit még ismerősöm sem jár arra, de egy kis segítség.

Én jelenleg mérnökinformatikát tanulok, ha szeretnél inkább a hardverekkel a fizikával és az automatizálással is foglalkozni(persze itt is tanítanak programozást dögivel) akkor ezt ajánlom neked. Csak úgy mellékesen hozzá teszem, hogy mikrovezérlők programozása is leginkább ide tartozik. (Like arduino.)


Programtervezők.... Nos ide akkor menj, ha tényleg a szoftveres része érdekel a legjobban az egésznek, kemény programozás, script nyelvek, html, php és sok minden "vacakság".


Gazdinfó... szerintem, legalábbis eddigi hallomásokból nem tenyerelnek rá a programozásra inkább a gazdasági dolgokat teszik teljesen előnybe.


Ez egyetem függő, saját tapasztalatomat és tudomásomat osztottam meg.

Persze mind a háromhoz olyan szintű matek kell, amit még elsem tudsz képzelni :D (nem olyan nehéz nem kell aggódni)

2017. márc. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%

A Gazdinfoval az a baj hogy se gazdaságról se programozasrol nem tanulsz eleget, maximum OK munkád lehet.

Szerintem menj valami értelmesebb, de még mindig elég könnyű gazdasági szakra (pl pénzügy számvitel) próbálj meg valami szakkoliba is bekerülni, vagy diákszervezetbe és inkább az üzleti szemléletért+kapcsolati tőkéért járj ezekbe.


A programozást pedig nagyon jól el lehet sajátítani magadtól ahogy már most is teszed. Ha továbbra is foglalkozol vele rendszeresen. Szerintem azzal leszel a legjobb

2017. márc. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Infós ismerőseim minden ezen irányba orientálódó embernek a program nyelvek magas szintű ismeretét emelik ki.

Ők egyetemen mellett is megnyomták ezeket pluszba (Elég keményen), és így nem sok gondjuk volt az álláskereséssel. (Pedig fizetési elvárásuk is volt rendesen) :D


Minden egyetemi évfolyamnak általában van facebook csoportja. Kérj felvételt valamelyikbe és nyugodtan tedd fel a kérdéseidet, szerintem tuti válaszolnak rá. Esetleg próbálj rokonságban/ismerősi körben valakit levadászni aki a kiválasztott egyetemen tanul. Biztos információt csak így lehet szerezni.


Amúgy egyik sem rossz választás. (Véleményem szerint) De szerintem van egy harmadik opció is.

Elmész programtervezőire aztán ha ott végeztél, munka mellett levelezőn csinálsz egy gazdasági képzést is. (Matekokat meg hasonló tárgyakat még el is fogadhatják).

Én lehet így csinálnám.

2017. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb mindegy melyiket választod a 3 infos szakból, ha programozó akarsz lenni. Egyik frissen végzett sem tud programozni, akkor sem, ha ezt gondolja magáról. Otthon és a munkád során fogod megtanulni a szükséges dolgokat. Az alapokat pedig mindegyik szakon megkapod, csak egy kicsit más irányból. Gazdinfonál egyedül arra érdemes figyelni, hogy 1-2 egyetemen a gazdaságot erőltetik. Pl.: BCE, BGE. Gazdinfonak én szegedet javasolnám mindenképp.
2017. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

"Otthon és a munkád során fogod megtanulni a szükséges dolgokat."

Akkor mi ertelme programozós alapszakra menni? Inkább már valami gazdasági akkor.

2017. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor mi ertelme programozós alapszakra menni?"


Matematikai alapozásnak. Mind a 3 szak kicsit másik irányból nézi a matekot. Plusz otthon önszorgalomból senki nem fog neki esni az algoritmusoknak, adatszerkezeteknek és egyetemi mateknak. Ez az, ami hiányzik az olyan fejlesztők nagy részéből, aki nem tanult felsőoktatásban.

2017. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De a kérdező vállalkozó szeretne lenni.
2017. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

De a kérdező vállalkozó szeretne lenni."


És akkor mi van? 8 osztályos gazsik is vállalkoznak.

2017. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Minek veszi több hasznát vállalkozóként? Gazdasági tudásnak, vagy Matematikai alapozásnak?
2017. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!