Felsőoktatási kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon nem értek egy-két dolgot, szeretnék választ kapni!

1) Mi a különbség az oklevél és a diploma között?

2) Az alapképzés egyenlő az oklevéllel?

3) Lehet normális munkát találni, ha csak alapkézést végzek, vagy megérné még plusz a mesterképzésre menni?

4) Ha tanár akarok lenni, elég az oklevél?



2017. márc. 27. 00:24
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia! Pont most állok msc felvételi előtt, úgyhogy megosztom veled, amit tudok és amit érzek :D Az oklevél egyenlő a diplomával, aki nem doktor, arra nálunk mindig azt írják ki, hogy okleveles vegyész (vegyésznek tanulok), és a felvi-n is úgy volt kiírva, hogy oklevél száma....Nem tudom, hogy az msc után mit fognak kiírni, de szerintem az lesz az oklevél no 2 :D Én mindenhol csak azt hallom, hogy a bsc diploma (oklevél) csak seggtörlésre jó, és msc nélkül szóba sem állnak veled. Nos, biztos van kivétel, és pl engem vegyész bsc diplomával még lehet fel is vennének valahova laboránsnak, de annál azért többre szeretném vinni. Szóval munkát szerintem lehet bsc diplomával is kapni, csak nem olyan jót. Az a plusz két év tanulás már igazán semmi, szerintem megéri az msc-t is elvégezni. Ha tanár akarsz lenni, akkor tanárszakra kell jelentkezned, ami akkor, amikor én felvételiztem még osztatlan volt, de szerintem még mindig az, szóval szünet nélkül kell végigtolni az 5 évet, ami tök jó, mert nem kell 3 év után külön szívni egy szakdogával és újra felvételizni. Nem hiszem, hogy alapképzéses diplomával, akármilyen szakot is végzel bárhova felvennének tanárnak, ahhoz tanár végzettség kell. Remélem tudtam segíteni :)
2017. márc. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. márc. 27. 14:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanár akarsz lenni, osztatlan tanárképzésre kell jelentkezned: ezt az jelenti, hogy nincs külön alap meg mesterszak, hanem egyben van az egész, és a végén szakdogát meg tanári portfóliót kell csinálni. Jelenleg csak kétszakos tanárképzés van, de egyetemtől függ, hogy mennyire van lehetőség a variálásra (pl. ELTE-n nálunk simán lehetsz akár infó-magyar, matek-töri tanár, de ez nem minden egyetemen van így). Egy középiskolás tanári képzés 5 év, plusz 1 év szakmai gyakorlat, egy általános iskolás képzés 4 év plusz egy év gyakorlat. Remélem tudtam segíteni :) (egy angol-magyar másodéves tanáris)
2017. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A diplomát hívják oklevélnek, független a szintjétől. Igazából beleírva is az lesz, hogy oklevél. Itt reagálnék arra is, amit ez első írt. Ha valakinek a végzettsége úgy kezdődik, hogy "okleveles", az azt jelenti, hogy neki mesterdiplomája vagy azzal egyenértékű diplomája van az adott képzésről. Ha csak BSc végzettséged van valamiről, akkor nem írhatod a végzettség elé, hogy "okleveles". Ez kicsit furán hangzik, mert egyébként a BSc-s diplomát is oklevélnek hívják. De a lényeg, hogy ilyen szempontból az alapképzés nem egyenlő az oklevéllel. Nagyon sok szakmában elegendő az alapképzés. Sőt, ha az iparban akarsz elhelyezkedni, akkor szinte felesleges az MSc. Ettől csak 1-2 kivétel van. Az MSc-nek igazán akkor van értelme, ha doktorira akarsz menni. Ezeket több ismerősöm tapasztalatára, illetve saját egyetemi oktatói tapasztalatomra alapozom. Az utolsó kérdésednél fontos az is, hogy hol akarsz tanítani. Ugyanis ha felsőoktatásban, akkor amit előttem írtak, az nem helytálló. Ha felsőoktatásban akarsz tanítani, akkor nem kell tanári végzettség, viszont doktori előbb-utóbb kelleni fog. Ha általános vagy középiskoláról van szó, akkor a többiek válasza helyes.
2017. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat !:)
2017. márc. 31. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!