Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkúliásként milyen...

Diszkalkúliásként milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés

Már van egy szakmám az a fodrász.De nem szeretem csak kellett valami,hogy legyen.A matek nagyon nehezen megy.Érettségizni idén fogok de nem tudom utána,hogyan tovább.

Mik azok a szakmák amiket diszkalkúliás létemre választhatok?


19/L



2017. márc. 27. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A diszkalkuliában is vannak fokozatok. Azon kívül hogy "matek" mi az ami nem megy, mivel van gondod? (úgy értem melyik részterülettel) Van arról papírod is, vagy csak te gondolod így?

Sok munka van ahol a matek konkrétan nem kell, de azért a mennyiségekkel dolgozni, logikusan végiggondolni valamit, egy-egy táblázatot, grafikont megcsinálni, értelmezni sok helyen kell. Először azt döntsd el, mi az ami tetszik, mit szeretnél csinálni, aztán járj utána, hogy az adott szakmához mennyire van szükség a matematikai képességekre.

2017. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van róla papírom.
2017. márc. 27. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
A sofőr szakmákhoz nem kell matek, de ez persze attól is függ még mi érdekelne, a sofőr szakmák közt pl: taxis, buszvezető, vagy teherautó vezető, esetleg kamionos, vagy gépkezelő pl: targoncás, Amúgy én is fel vagyok mentve matekból :) Számítógép-szerelő, karbantartóként tanulok, ott nem kell nagyon matekozni, több dolgot nem tudok hirtelen, mert azok vagy felsőfokú dolgok, vagy elvontak lennének, ezek a normál kategóriás matekmentes szakmák, de hogy még legyen lehetőség pl: rendőr, tűzoltó, határőr, katona, de ezek nem tudom mennyire érdekelnek, meg ezek inkább fiúsabb pályák, de akkor még tán a biztonsági őr, utána kell nézegetni, hogy hol milyen követelmények vannak, meg szakmai feladatok és akkor könnyebb lesz a döntés.
2017. márc. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező legyél bátor és bármit

is akarsz csináld. (Valószínű az nsm matekos lesz)Én is hivatalosan diszkalkulias vagyok van egy nyelvszakos diplomám és most 300at keresek egy multicegnel. Ne azonosítsd magad a papírral.

2017. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!