Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy szervezzem meg a tanulási...

Hogy szervezzem meg a tanulási rendszeremet?

Figyelt kérdés

Tudom,kicsit hülye kérdés,de fel kell tegyem...

Nos 9.osztályos vagyok,természettudományok osztályba járok.Jó tanuló vagyok,okosnak tartanak,lehetnék okosabb is,mindig törekszek többet tudni,DE nem vagyok stréber.

Jól sportolok,focicsapatban benne vagyok,teniszezel,régen versenyszinten ment,most csak heti 1x,emelett heti 3* járok konditerembe lassan egy éve.

A problémám az,hogy sokszor egyszerűen nem tudok nekifogni.Pl.eldöntöm,hogy hazajövök edzés után,6 körül,fél órát pihenek,aztán nekifogok.Persze,hogy fél 9-kor fogok neki,nem azért,mert olyan nehéz lenne,hanem mert találok kifogást:jaj,csak azt az egy játékot lejátszom még,ezt a videót megnézem,kell a vécére és sorolhatnám.Becsúsztak rossz jegyek is,elég volt,nem akarom,hogy elsodorjon az ár.Szeretnék pontot tenni ennek a végére.Bármilyen taács esetleg?Mentális gát lehet,hogy nem fogok neki vagy mi?Köszönöm előre is!


2017. márc. 27. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez inkább a fáradság miatt van, csökkentened kéne a sportok mennyiségét, szerintem.
2017. márc. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem itt az az első számú és a legnagyobb probléma, hogy szétforgácsolod magad.

1. Természettudományos osztályba jársz. - Nem egy könnyű szak, és még nem is beszéltünk az egyéb tárgyakról.

2. Focicsapat tagja vagy. - Gondolom, vannak edzések, versenyek

3. Teniszezel. - Heti egyszeri elfoglaltság, de gondolom, nem 30 perc ez sem.

4. Koditerembe jársz. - Ezzel is lekötöd magad, hetente 3x, és gondolom, itt sem 30 perc egy alkalom.


Ez a tanulással együtt már 4 különböző irány, és mindegyik időben és energiában sokat ki tud venni az emberből, még ha szívesen foglalkozik is vele.


Továbbá azt írod, hogy van, amikor 18.00 körül érsz haza, ez szintén nem elhanyagolható adat.


Szerintem el kellene döntened, hogy a TE számodra mi a legfontosabb, mi az, amire később is szükséged lesz. Pl. akarsz teniszezni versenyszerűen? Ha nem, akkor most hanyagolhatod. Tényleg kell az a heti 3x edzés úgy, hogy 18.00 után érsz haza? Nem elég a heti 1? Próbáld átgondolni a dolgaidat ilyen formában, és így tudsz időt felszabadítani. Nem fogod ennyire szétforgácsolni magad, nem leszel annyira fáradt, és akkor könnyebb lesz megszervezned a dolgaidat. Én ezt tudom tanácsolni saját tapasztalatból. Sok sikert!

Majd írd meg, mire jutottál, hogy alakítod a dolgaidat! :)

2017. márc. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!